Na warszawskich Bielanach dokonano obrzydliwego czynu. Jednego z mieszkańców miejscowego blokowiska dotkliwie pobito. Sprawą zajęła się Policja.

Salomon Demisse, obywatel Etiopii w nocy z wtorku na środę został pobity przez dwóch pijanych mężczyzn. Wszystko wydarzyło się przed blokiem, w którym mężczyzna mieszka. Zaatakowany miał słyszeć obraźliwe słowa z ust przestępców.

– Wracałem z pracy. Przed blokiem, gdzie mieszkam, podeszło do mnie dwóch mężczyzn i zaczęło mnie bić. Jeden z nich gonił mnie, drugi wyszedł z naprzeciwka i powiedział, że nigdzie nie ucieknę. Zaczęli mnie bić. Krzyczeli: „czarnuchu, czarnuchu”. Nie wiem, co będzie dalej, boję się – opowiada reporterom Demisse.

Policjanci otrzymali zgłoszenie w tej sprawie o godzinie 23;40. Ustalili, że 31-letni mężczyzna pobił 29-letniego Etiopczyka, będąc przy tym w stanie nietrzeźwym. Jednego ze sprawców już zatrzymano i znajduje się w areszcie. Pobity natomiast otrzymał niezbędną pomoc medyczną w pobliskim szpitalu i udał się do domu.

Napastnik miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu, trafił do aresztu. I dodaje, że poszkodowany był trzeźwy – podaje Anna Kędzierzawska z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Odpowiedź na pytanie, czy atak miał charakter rasistowski ustali dopiero dochodzenie. Należy przesłuchać zatrzymanego oraz poszkodowanego. Nie obędzie się bez pomocy tłumacza.

– Będzie to możliwe po przesłuchaniu pokrzywdzonego i napastnika, który musi wytrzeźwieć. Zostanie również powołany biegły tłumacz – Kędzierzawska.

źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

...

Zobacz również