Niespodziewane rozstrzygnięcie w Warszawie. Ujawniono prawdę o głosowaniu

Niespodziewane rozstrzygnięcie w Warszawie. Ujawniono prawdę o głosowaniu Źródło: Piotr Molecki East News

Warszawa - Państwowa Komisja Wyborcza przekazała najnowsze informacje dotyczące głosowania w II turze wyborów prezydenckich. Wyniki z miasta stołecznego są zaskakujące.

Warszawa wyjątkowo tłumnie ruszyła do urn wyborczych, tak wynika z najnowszych wiadomości podanych przez Państwową Komisję Wyborczą. Przekazano najnowsze informacje oparte na danych z 99,4 procent obwodowych komisji wyborczych.

Warszawa zanotowała najwyższą frekwencję wyborczą w kraju

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała najnowsze informacje o frekwencji wyborczej w II turze wyborów prezydenckich, które odbyły się w niedzielę 12 lipca 2020 roku. Z danych opartych na 99,4 procent obwodowych komisji wynika, że frekwencja wyborcza na Mazowszu wyniosła 70,62 procent i jest najwyższą w całej Polsce.

Najwięcej głosujących na Mazowszu odnotowano w powiecie piaseczyńskim, gdzie głos oddało 77,38 proc., oraz legionowskim w którym zagłosowało 76,44 proc. Wysoki wynik odnotowano również w Warszawie, gdzie udział w wyborach wzięło 76,32 proc. uprawnionych do głosowania obywateli. Ponadto stolica kraju zanotowała największą frekwencję wyborczą wśród dużych miast. W II turze wyborów wyprzedziła Poznań - 75,43 proc. oraz Gdańsk - 74,93 proc.

Warszawa wyprzedziła wszystkie inne duże miasta

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W pierwszej turze frekwencyjnym liderem w regionie Mazowsza był powiat pruszkowski, na drugim miejscu znalazła się Warszawa. Stolica poprawiła swój wynik frekwencyjny, w poprzedniej turze głos oddało 74,40 proc. uprawnionych. Okręgowa Komisja Wyborcza nie otrzymała jeszcze protokołów wyborczych z pojedynczych komisji z różnych dzielnic Warszawy.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat w sprawie wyników wyborów. Poznaliśmy niemalże ostateczne rozstrzygnięcie

2. 17-miesięczne dziecko zaatakowane przez psa. Nie udało się go uratować

W związku z panującą pandemią COVID-19 wybory prezydenckie 2020 odbywały się w surowym reżimie sanitarnym. W lokalach wyborczych w całym kraju koniecznym było zakrywanie ust i nosa, a w pomieszczeniach przebywać mogła jednocześnie nie więcej niż jedna osoba na 4 metry kwadratowe, nie wliczając w to członków obwodowej komisji śledczej. Wprowadzono również pierwszeństwo dla osób powyżej 60 roku życia, dla niepełnosprawnych, dla matek z dzieckiem poniżej 3 lat oraz kobiet w ciąży.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przykra wiadomość została podana przez media. Legenda sportu odeszła w wieku 95-lat, kochały go miliony fanów
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli. Agata Duda naprawdę wypaliła na wieczorze wyborczym słowa, którymi zakpiła z wielu Polaków
  4. Wybory prezydenckie do powtórki? Sytuacja jest poważna, Wojciech Hermaliński zdradza szczegóły
  5. Zmieniły się wyniki wyborów. Tuż po godzinie 2:00 w nocy napłynęły rezultaty late poll
  6. Nagle Kinga Duda podeszła do mikrofonu. Na oczach wszystkich nie wytrzymała i zaczęła mówić co myśli

Źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News