Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
pikio
Weronika Wasiak - 8 Października 2020

Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy

Warszawa nie radzi sobie z epidemią? Z najnowszych doniesień wynika, że sytuacja w stolicy naszego kraju jest dramatyczna. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto.

Warszawa na ulicach, w komunikacji miejskiej, w lokalach gastronomicznych i miejscach rozrywki gromadzi prawdziwe tłumy. Nic więc dziwnego, że tam o zarażenie koronawirusem nietrudno. Przypominamy, że ostatniej doby wyłącznie w województwie mazowieckim potwierdzono 598 nowych przypadków. Teraz do mediów dotarły wyjątkowo niepokojące informacje w sprawie obecnej, jak się okazuje fatalnej, sytuacji w stolicy.

wiadomości szkoły obostrzeniaZapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniamiCzytaj dalej

Warszawa: ludzie są wywożeni w karetkach za miasto

W rozmowie z Wirtualną Polską pierwszy zastępca prezydenta m.st. Warszawy, Paweł Rabiej, ujawnił, że sytuacja tam jest dramatyczna. W szpitalach zakaźnych brakuje łóżek dla pacjentów.

- Dyrektorzy szpitali zakaźnych drugiego stopnia twierdzą, że łóżka covidowe w Warszawie są zajęte - przyznał w rozmowie z WP wiceszef stolicy Paweł Rabiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Niestety, to dopiero początek fatalnych informacji. Okazuje się, że ze względu na brak miejsc dla nowych pacjentów ci, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem i wymagają hospitalizacji, są wywożeni karetkami po za miasto. Wcześniej jednak trzeba dzwonić do innych placówek i upewnić się, czy tam miejsce aby na pewno się znajdzie.

- Informacje są rozbieżne, trzeba obdzwaniać poszczególne szpitale, żeby zyskać jakiś obraz. Staram się to robić, żeby wiedzieć, w jakim momencie jesteśmy. Pacjenci są wożeni poza Warszawę tam, gdzie te miejsca są - dodał.

Rabiej przyznał, że obecna sytuacja wymaga tego, by kolejne szpitale zostały przekształcone w zakaźne, bowiem nie może dojść do sytuacji, gdy pacjent nie otrzyma pomocy lekarskiej. Wiceszef Warszawy podkreśla, że brak łóżek w placówkach jest niedopuszczalny. Na ten moment potrzebnych jest kolejnych 300-350 miejsc, a stworzonych zostało zaledwie 230.

Dzisiaj grzeje:

1. Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?

2. Właśnie wydano oficjalne oświadczenie, chodzi o „Taniec z gwiazdami”. Fani są zdruzgotani, wszystko przez koronawirusa

3. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

- W tej chwili trzeba odważnych, pilnych decyzji do wdrożenia, żeby kolejne szpitale zostały przekształcone w covidowe. Nie może być tak, że pacjenci z objawami nie mogą trafić na leczenie. Niestety, czasem te objawy są z powikłaniami, a najlepiej się to leczy w szpitalach. Ich nie może zabraknąć - mówił w rozmowie z Wirtualną Polska Paweł Rabiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W TVN dziennikarz nagle wypalił na wizji w niewybrednych słowach. W studiu zamarli, gdy tylko go usłyszeli
  2. Kibice skoków narciarskich są wściekli. Najnowsze doniesienia ws. konkursu w Zakopanem wprawiają w osłupienie
  3. Dzisiaj wszyscy Polacy dostaną identycznego SMS-a od rządu. Znamy treść wiadomości
  4. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  5. Medialne doniesienia są bardzo przykre. Jest źle z księżną Kate
  6. Przepyszny przepis na gołąbki po staropolsku. Receptura babć nadaje im niewyobrażalnie delikatnego smaku

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News