Warszawa z nowym zakazem
Pixabay.com andrzej_b
Monika Majko - 7 Października 2020

Nowy zakaz dla osób mieszkających w Warszawie. Za jego złamanie można nawet iść do więzienia

Warszawa - mieszkańcy miasta stołecznego musza podporządkować się nowemu prawu, za złamanie zakazu grożą surowe konsekwencje. W stolicy wydzielono specjalne strefy, na ich terenie należy szczególnie uważać.

Warszawa ruszyła z kampanią informacyjną na temat nowego zakazu, za złamanie przepisów grożą poważne konsekwencje prawne. Mieszkańcy stolicy powinni zapoznać się z przepisami, za zignorowanie zakazu można trafić nawet do więzienia.

Warszawa - na terenie miasta stołecznego obowiązuje nowy zakaz

Warszaw rozpoczęła kampanie informacyjną, dotyczącą zakazu lotów dronem nad miastem. W mieście stołecznym miesięcznie odbywa się około 2 tysiące takich lotów, niestety, nie wszędzie te bezzałogowe statki są mile widziane. Nie można poruszać się nimi m.in. w centrum Warszawy, pobliżu budynków rządowych i istotnych dla infrastruktury miasta, takich jak warszawskie filary czy Pałac Kultury.

Ewa Drzyzga, przygnębiające informacjeDoniesienia mediów są bardzo przykre. Ewa Drzyzga zdruzgotana, nieoficjalne przecieki dotyczą jej rodzinyCzytaj dalej

- O tym, że nie można latać dronem, będzie informować tabliczka, na której będzie namalowany przekreślony czerwoną kreską dron i pod spodem napis zakaz lotów dronem. Specjalne animacje będzie można też zobaczyć na przystankach autobusowych i w komunikacji miejskiej - przekazał Michał Dzienyński z Radia Zet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

W Warszawie obowiązuje strefowy zakaz lotów dronem

Na problem nielegalnych lotów dronem zwraca uwagę również Urząd Lotnictwa Cywilnego, na którego stronie można znaleźć wszelkie wytyczne w tej sprawie. Nie wszyscy operatorzy bezzałogowych statków stosują się do obowiązujących przepisów. Niestety, za złamanie zakazu grożą surowe konsekwencje prawne. To przestępstwo, które zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie się zaczęło, wielki chaos. Blokady na drogach, ogromne utrudnienia w ruchu, w akcji policja

2. Ministerstwo zdrowia potwierdziło. Warszawa trafi do żółtej strefy? Rzecznik MZ „na 99 procent”

3. Dziś ponad 3 tysiące zarażeń koronawirusem. Pękła bariera, której każdy się obawiał

- Policjanci często spotykają się z problemem operatorów dronów wykonujących loty niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczególną kategorię stanowią tu osoby latające bez stosownej zgody w strefach, w których wprowadzono ograniczenia ze względu na bezpieczeństwo publiczne, a także w celu ochrony obiektów ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa - można przeczytać na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ciężko uwierzyć, pracownicy sanepidu urządzili sobie pielgrzymkę na Jasną Górę. Internauci nie mają litości
  2. Czym jeździ Grzegorz Krychowiak? Prawdziwy potwór wart fortunę jest postrachem szos (FOTO)
  3. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone
  4. Na miejscu straż, karetki, z samochodu nic nie zostało. Nie żyje 5 osób, wśród ofiar mogą być Polacy
  5. Szef WHO przekazał niebywałe informacje. Fantastyczna nowina ws. koronawirusa
  6. Niebywałe delicje, najlepsza surówka z buraków, którą zrobisz w 5 minut. Domownicy oniemieją z zachwytu

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News