Koszenie piasku brzmi jak mało śmieszny żart? Nie w Warszawie, to nagranie jest hitem Internetu

Koszenie piasku brzmi jak mało śmieszny żart? Nie w Warszawie, to nagranie jest hitem Internetu Źródło: Screen TVN24

Warszawa jest na ustach całej Polski przez filmik, który przedstawia mężczyznę koszącego piasek. Wydaje się to absurdalnym, nieśmiesznym żartem, lecz to nagranie momentalnie stało się hitem.

Warszawa stała się jedynym miastem w Polsce, a być może i na świecie, gdzie koszenie piasku jest jak najbardziej normalne. Świadek zdarzenia nie wiedział, jak to skomentować, dlatego nagrał filmik i wrzucił go do sieci. Na odpowiedź władz miasta nie trzeba było długo czekać, a nagranie błyskawicznie obiegło całą Polskę. 

Warszawa postanowiła zadbać o zieleń, a pracownicy się tym w ogóle nie przejmują

Przez ostatnie wysokie temperatury, które męczyły Polskę, zieleń miejsca mocno ucierpiała. Wyschnięta, zbiedniała i zwiędnięta trawa zdecydowanie nie zachwyca. Warszawa w tym celu ogłosiła, że rezygnuje z koszenia trawników w trosce o odbudowę trawy, jednak znalazł się jeden wyjątek przy ulicy Kępnej. Pracownik, który podlega urzędowi miasta, miał za nic zakazy.

Jak gdyby nigdy nic, wielką kosiarką kosił piasek, który jedynie pozostał po wyschniętej na wiór trawie, wzbijając za sobą tumany kurzu. Świadek zdarzenia próbował zwrócić mu uwagę, ale było zbyt głośno. Wrzucił filmik do sieci i wyjaśnił, że na skwerze była kiedyś łąka, ale po zrobieniu siłowni na świeżym powietrzu, trawa już w ogóle nie wzrosła. Zdziwił się, gdy zobaczył tam mężczyznę z kosiarką, a po głowie chodziło mu pytanie, co tam można kosić. Nagranie momentalnie stało się absolutnym hitem, który obiegł całą Polskę. 

Urzędnicy są w szoku. Wyciągną konsekwencje wobec takiego zachowania

Zarząd Praskich Terenów Publicznych, który zarządza skwerem, po obejrzeniu nagrania odniósł się do sprawy.

- Nie mamy nic wspólnego z tą kuriozalną sytuacją - czytamy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Urzędnicy dodali także, że ten teren nawet nie podlega koszeniu.

- Właśnie z uwagi na panujące w Warszawie upały i suszę, już kilka dni przed mającą miejsce opisywaną sytuacją (podobnie jak Zarząd Zieleni m.st. Warszawy) najpierw ograniczyliśmy, a następnie całkowicie wstrzymaliśmy do odwołania koszenie terenów przez nas administrowanych. Tym bardziej byliśmy zdumieni oglądając nagranie z ubiegłego tygodnia - wypowiedzieli się członkowie Zarządu.

Mariusz Burkacki z Zarządu Zieleni sam przyznał, że mają pod opieką ponad 1300 hektarów plus parki i na pewno tych terenów nie koszą w związku z sytuacją związaną z upałami. Potrzebna jest odbudowa zieleni, a nie aktualne jej niszczenie. Całe nagranie obejrzeć możecie TUTAJ

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Aleksandry Kwaśniewskiej! Po latach zdradziła bolesną tajemnicę o swoim ojcu i aborcji
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta!
  3. Dominika Gwit wpadła w furię. "Jestem piękną kobietą"; "Mam to w d*pie!"
  4. Gdzie mieszkała Edyta Górniak zanim zdobyła sławę? Bardzo biedne warunki, aż ciężko uwierzyć, że tu dorastała gwiazda
  5. Edyta Jungowska wraca do telewizji! Ale fani Bożenki nie mają powodu do radości
  6. Jak dbać o psy i koty podczas upałów? Jest kilka sprawdzonych sposobów

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News