Napełniła wannę wrzącą wodą i włożyła do niej niemowlaka. Później wyszła z łazienki

Napełniła wannę wrzącą wodą i włożyła do niej niemowlaka. Później wyszła z łazienki

Wanna z reguły jest miejscem relaksu. Niestety coraz częściej możemy usłyszeć o sytuacjach, w których wanna staje się miejscem, gdzie ludzie spędzają swoje ostatnie chwile życia. Opcji jest minimum kilka - podcięcia żył, utopienia, nieostrożne obcowanie z prądem. Tym razem koniec był wyjątkowo brutalny - do wanny wypełnionej wrzątkiem matka włożyła swoje dziecko. 

Wanna napełniona wrzątkiem wydaje się być szczególnie okrutnym sposobem na morderstwo. Zwłaszcza, jeśli mówimy o zabójstwie niczemu niewinnego niemowlaka. Co kieruje ludźmi, którzy zabijają własne dzieci? Co kryje się pod takimi tragediami i czy był jakikolwiek sposób na ich uniknięcie?

Wanna jako miejsce zbrodni

Matka brutalnie zamordowanego dziecka tłumaczy, że nie wiedziała iż woda jest aż tak gorąca. Wydaje się to jednak szczególnie irracjonalnym tłumaczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że temperatura wody powinna być sprawdzania przed włożeniem do niej dziecka. Temperatura bliska 100 stopniom Celsjusza jest zabójcza nawet dla dorosłych ludzi, a co dopiero dla niemowlęcia. Matka została skazana jak osoba poczytalna. Za taką najwyraźniej uznali ją biegli eksperci. Po zachowaniu kobiety można jednak wywnioskować, że nie jest ona w pełni zdrowa na umyśle. Zaczepiona przez reporterów wykrzykiwała: - Zostawiłam go tylko na 5 minut. Zostawcie mnie w spokoju - wrzeszczała. Miranda Dawn Gilbert, bo o niej mowa, wciąż utrzymuje że to był przypadek i nie ma pojęcia, dlaczego dopuściła się tego czynu. Nie przyznaje się do winy.

Nic nie dało się zrobić

Sąsiedzi usłyszeli głośne krzyki dziecka, jednak nikt nie przypuszczał, że dzieje się mu taka krzywda. Dzieci płaczą przecież często i nie zawsze świadczy to o tragedii. Maluch zmarł w szpitalu na wskutek ciężkich poparzeń całego ciała. Po wydanym wyroku sędzia nie potrafił zahamować swoich krytycznych słów. Zaznaczył, że po dopuszczeniu się takiego czynu, oskarżona już nigdy nie powinna wyjść na wolność.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Chory Jarosław Kaczyński pogrążył się w smutku na pogrzebie
  2. Polski „ksiądz” gwiazdą disco polo. To była ustawka!
  3. Przerażające sceny na Paradzie Równości w Szczecinie. 20 zatrzymanych
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News