Nie ulega wątpliwości, że społeczne zaufanie od Lecha Wałęsy nie jest już takie jak dawniej. Weryfikacja podpisów przez IPN poważnie nadszarpnęła autorytet prezydenta.

W ramach dowodu na to, że nie współpracował z Kiszczakiem, Wałęsa postanowił opowiedzieć dramatyczną historię zamachu na swoje życie. Niektórzy internauci uwierzyli w opowieść, jednak inni nie mają takie zamiaru i pękają ze śmiechu.

IPN posiada dokumentacje pokazująca Kiszczaka, jako wielokrotnego organizatora zamachu na moje życie, mimo to daje wiarę przygotowanej prowokacji pod kryptonimem Bolek. W czasie stanu wojennego odwiedzali mnie w mieszkaniu różni ludzie z kraju i z zagranicy. W odwiedzających zdarzali się i nasłani przez SB. Odwiedził mnie między innymi człowiek około 30 lat. Zona moja poczęstowała go śniadaniem, kawą, a ja papierosem. Pogadaliśmy sobie o sytuacji w kraju w pewnym momencie człowiek ten przy świadkach mówi, a ja przyjechałem Pana zabić a tu takie miłe przyjęcie …Nie mogę w tej sytuacji tego zrobić i co teraz będzie ze mną. Jestem na przepustce z więzienia zabiłem MILICJANTA, zgodziłem się zabić Pana. W tej sytuacji uzgodniliśmy tok postępowania, wezwaliśmy Władzę Ludową, przy której powtórzył cel odwiedzin zabicie Wałęsy zabrany został na Komendę Milicji znaleziono go wiszącego na drzewie. To nie jedyny podobny przypadek w mojej walce, są dokumenty, żyją jeszcze świadkowie. – napisał Wałęsa.

Zobacz również