Andrzej Kołodziej, były opozycjonista i członek Solidarności Walczącej w ostrych słowach wypowiedział się o Lechu Wałęsie. Odniósł się m.in. do ostatniego pozwu ze strony Jarosława Kaczyńskiego oraz tego, jak były prezydent mieszka.

Na antenie Telewizji Republika podniesiono kwestie pozwu Jarosława Kaczyńskiego, w którym oskarża Lecha Wałęsę o naruszenie swojego dobrego imienia i godności osobistej. Chodzi o wpisy Wałęsy na Facebooku, w których przypisywał Kaczyńskiemu bezpośredni udział w spowodowaniu katastrofy smoleńskiej oraz bycie niezrównoważonym.

– Wałęsa to pospolity cham. Widać jakich argumentów używa. To jest jego sposób na zaistnienie. Odpowiedź na to może być tylko jedna. Na Wałęsę działa tylko jedno: kara i to kara finansowa. Jedyna wartość, jaką on wyznaje to jest wartość materialna. Gdyby zapytać o inne wartości, to on tego nie rozumie, nie wie co to jest – powiedział Kołodziej.

Kontynuując, działacz opowiedział także o swoim stosunku do Lecha Wałęsy. Wytknął mu kłamstwa i tchórzostwo, które rzutować ma na jego zachowanie nawet dziś. Według Kołodzieja, Wałęsa panicznie boi i zawsze bał się ludzi. Dlatego też w celu ochrony swoich interesów współpracował z bezpieką.

– Kiedy poznałem historię jego współpracy z bezpieką, zrozumiałem, że Wałęsie Służba Bezpieczeństwa była potrzebna, bo bał się panicznie innych działaczy. To był jego wentyl bezpieczeństwa i bezpośrednia ochrona – stwierdził.

Kołodziej dodał też kilka słów o tym, jak Wałęsa mieszka. Ma być to ostatecznym dowodem na strach byłego prezydenta przed konfrontacją z ludźmi, których okłamywał przez lata.

– Widać doskonale, jak Wałęsa boi się ludzi. Nie wyjdzie bezpośrednio do tłumu. Widocznie ma wiele na swoim sumieniu. Kiedy podejdzie się pod jego dom, widać że to jest warownia. Wysoki, dwumetrowy płot stalowy zwieńczony drutem kolczastym. Jaruzelski nie miał takich zabezpieczeń wokół swojego domu. Wałęsa panicznie boi się ludzi – opisał postawę Lecha Wałęsy Kołodziej.

źródło: msn.com

Zobacz również