Były prezydent Lech Wałęsa zagroził obecnemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że poda go do „międzynarodowego sądu”, jeśli ten go nie przeprosi. Chodzi o przeszłość byłej głowy państwa, która jest oskarżana o współpracę z komunistycznymi służbami specjalnymi.

W ostatnich miesiącach, gdy sprawa współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa PRL znowu stała się jednym z głównych tematów debaty publicznej, obecny prezydent Andrzej Duda otwarcie mówił o tym, że taka współpraca rzeczywiście miała miejsce.

Legenda „Solidarności” postanowiła się wreszcie do tego odnieść, przy okazji grożąc prezydentowi Dudzie „międzynarodowym sądem”.

 – Panie prezydencie Duda. Pan przysięgał, że będzie Pan stał na straży prawa dopowiadając Tak Mi Dopomóż BÓG. Rzekomo Pan jest prawnikiem. Wzywam, więc Pana albo Pan mnie przeprosi publicznie za publiczne obrażania ze złamaniem Prawa albo oddam Pana pod Sąd międzynarodowy. Posiadam wszystkie możliwe wyroki sadowe i zaświadczenia instytucji, że nie współpracowałem ze służbami. Wyroki są ostateczne minęły wszelkie terminy do ich podważania – zwrócił się Lech Wałęsa do prezydenta Dudy za pośrednictwem Facebooka (pisownia oryginalna).

Były prezydent nie precyzuje jednak o jaki „sąd międzynarodowy” chodzi.

Przy okazji, dostało się po raz kolejny także autorowi głośnej książki „SB a Lech Wałęsa”, Sławomirowi Cenckiewiczowi.

 – Powołuje się Pan na książkę Cenckiewicza. Cenckiewicz powinien odpowiadać z urzędu i nie tylko za karygodne łamanie prawa i zasad. Był pracownikiem Państwowym, kiedy pisał tego gniota za podatników pieniądze. Znał wyrok sądu znał zaświadczenie instytucji, w której pracował i napisał książkę i głosił odwrotne stanowisko. To jest nieprawdopodobne nie mogłoby się zdarzyć w państwie PRAWA. Nie miałem nic wspólnego ze współpracą Poderwaliście mi autorytet Poniżyliście mnie wobec świata – napisał były prezydent.

lechu

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: lech wałęsa na fb

...

Zobacz również