W wywiadzie dla niemieckiej „Seuddeutsche Zeitung” Lech Wałęsa domagał się od Unii Europejskiej podjęcia efektywnych działań, aby uratować demokrację w Polsce. Jego zdaniem powinna istnieć możliwość wykluczenia ze wspólnoty państwa, które nie stosuje się do reguł UE.

Lech Wałęsa udzielił wywiadu dla niemieckiego dziennika „Suddeutche Zeitung”. Były prezydent domagał się w nim efektywnych działań ze strony UE, a nawet pod groźbą wykluczenia ze Wspólnoty.

Oprócz tego skrytykował Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenie, które jak twierdzi wyrządziło wiele zła Polakom. Jego zdaniem Polska potrzebuje teraz pomocy z całego świata. Zaapelował do Niemców za pośrednictwem ich gazety.

– Domagam się efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej […] Ludzie Kaczyńskiego sięgając po populizm i demagogię wprowadzili wiele zła i będą to kontynuować, aż nie zostaną zatrzymani. Polska znajduje się w ślepej uliczce i dlatego potrzebuje pomocy z całego świata – powiedział Lech Wałęsa.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: kresy.pl

...

Zobacz również