Ogromna burza w sieci. Żałoba narodowa podzieliła Polaków

Ogromna burza w sieci. Żałoba narodowa podzieliła Polaków Źródło: Fot Wikipedia

Walentynki 2019 dla tysięcy Polaków są wyjątkowym świętem, które spędzić zamierzali na przeróżne sposoby ze swoimi ukochanymi drugimi połówkami. Niestety właśnie pojawiła się informacja ws. żałoby narodowej, która podzieliła Polaków. Okazuje się, że ten wyjątkowy dzień może być inny niż zawsze, przez co w sieci rozpętała się ogromna burza. 

Walentynki 2019 każdy z nas chciał spędzić w pewien wyjątkowy sposób. Bardzo wiele osób już od dawna planowało wyjścia w szczególne miejsca wraz ze swoimi drugimi połówkami, którym chciało się okazać miłość. Niestety, teraz okazuje się, że tegoroczne święto zakochanych może być zupełnie inne, niż wszyscy sobie je wyobrażaliśmy. Właśnie pojawiła się nieoficjalna informacja dotycząca wprowadzenia żałoby narodowej po śmierci byłego premiera Polski, Jana Olszewskiego. Zgodnie z ustaleniami mediów Walentynki 2019 mogą być pierwszym dniem żałoby, co podzieliło miliony Polaków. W sieci rozpętała się prawdziwa burza, a internauci nie szczędzą słów oburzenia.

Walentynki 2019 spędzimy w żałobie narodowej

Śmierć Jana Olszewskiego była ogromnym ciosem dla polskiej polityki. Były premier Polski był ważną postacią dla współczesnej historii Polski i od początku pojawiały się głosy, że Andrzej Duda wprowadzi ku jego pamięci żałobę narodową, nie był dokładnie znany jednak jej dokładny termin. - Żałoba narodowa będzie dłuższa niż jednodniowa, bo postać Jana Olszewskiego, jest postacią wybitną - mówił minister Andrzej Dera. Jak dowiedział się nieoficjalnie Polsat News, żałoba rozpocząć się ma w czwartek 14 lutego o godzinie 12:00, a więc dokładnie w Walentynki 2019. Zakończyć się ma podobno 16 lutego o godzinie 18:00. Co prawda decyzja prezydenta nie otrzymała jednak jeszcze kontrasygnaty Mateusza Morawieckiego, lecz już rozpętała prawdziwą burzę w sieci.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Internauci nie kryją swojego oburzenia tym pomysłem

Co prawda większość Polaków zgadza się z tym, że żałoba narodowa w tym przykrym momencie jest wskazana, nie podoba im się jednak data jej rozpoczęcia. Wiele par chce spędzić walentynki 2019 na specjalnych, tematycznych zabawach i dyskotekach, co jednak będzie nie możliwe, jeśli decyzja Andrzeja Dudy wejdzie w życie. - Czyli zaplanowałeś sobie na walentynki kino? Zapomnij. Żałoba. Wyjście do pubu? Zapomnij. Żałoba - pisze rozgoryczony internauta. - 14.02 Walentynki - żałoba 15-16 żałoba... wiele imprez, koncertów firmowych, walentynkowych odwołanych... z punktu ekonomicznego (podatki) duże straty i przedsiębiorców i państwa z punktu moralnego. Moim zdaniem przesada - twierdzi kolejny. - 3 dni żałoby narodowej po śmierci premiera Olszewskiego... cóż, ja rozumiem, że rząd chce to upamiętnić, ale wydaje mi się, że 3 dni to za dużo. W takim wypadku po śmierci prezydenta Wałęsy by musiał być tydzień co najmniej - dodaje następna osoba. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Barbara Kurdej-Szatan na randce z tajemniczym mężczyzną. Zapłacił jej za spotkanie 42 tysiące!
  2. Gdzie mieszka Grażyna Torbicka? Gwiazda uciekła z Warszawy, by zamieszkać w takim miejscu?!
  3. To ona zastąpi Basię Kurdej-Szatan w roli. Fani wściekli
  4. Kuriozalna wpadka w Koło fortuny! Banalne pytanie, wszyscy ryknęli śmiechem
  5. Tego fani się nie spodziewali! Wyciekł utwór Taco Hemingwaya przed premierą
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Fakt Następny artykuł