Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro. Napłynęły doniesienia po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Wikimedia Darekm135
Monika Majko - 14 Października 2020

Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro. Napłynęły doniesienia po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Waldemar Kraska brał udział w posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wiceszef resortu zdrowia zapowiedział Polakom, że już jutro władze przekażą obywatelom oficjalny komunikat w sprawie wniosków i decyzji podjętych na spotkaniu.

Waldemar Kraska do tej pory utrzymywał, że 1 listopada cmentarze najprawdopodobniej pozostaną otwarte. W środę wieczorem zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, decyzje, które zapadły na spotkaniu, mają zostać jutro oficjalnie ogłoszone.

Wszystkich ŚwiętychZapadła decyzja w sprawie Wszystkich Świętych. Wszyscy dowiedzieli się przez specjalny komunikat archidiecezjiCzytaj dalej

Waldemar Kraska brał udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego

W związku z drastycznym wzrostem liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym kraju, rząd podjął szereg decyzji, mających na celu zredukowanie wzmożonej transmisji wirusa SARS-COV-2 w społeczeństwie. W sobotę 10 października cała Polska została objęta tzw. żółtą strefą, w której obowiązuje zaostrzony rygor sanitarny. Dodatkowo, od kilku dni prowadzone są konsultacje w sprawie wprowadzenia dodatkowych obostrzeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta przeszła na dietę24-latka ważyła 300 kg. Postanowiła zmienić swoje życie, rok później była nie do poznaniaCzytaj dalej

Sztab kryzysowy obradował do godzin wieczornych, jutro rząd ma przekazać oficjalny komunikat w tej sprawie

Jakiś czas temu w mediach pojawiły się spekulacje, dotyczące zamknięcia cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych. Ograniczenie dostępu do miejsc pochówku miałoby na celu zniwelowanie ryzyka gromadzenia się tłumów, które sprzyja dalszej ekspansji koronawirusa. Choć Waldemar Kraska zapowiedział w poniedziałkowej rozmowie z "Polsat News", że rząd raczej nie planuje zamknięcia cmentarzy, nie wykluczył jednoznacznie takiego rozwiązania. Jednocześnie wiceszef resortu zdrowia zaapelował do Polaków, by rozłożyli wizyty na grobach swoich bliskich na różne dni.

– Na pewno będziemy analizować sytuację, ale myślę, że do takiej, w której będziemy zamykać cmentarze 1 listopada, raczej nie dojdzie – przekazał Waldemar Kraska.

Dzisiaj grzeje:

1. Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro. Napłynęły doniesienia po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

2. Zmieniają obostrzenia, właśnie opublikowano nowe rozporządzenie. Już jutro wchodzą w życie

3. Pomarańczowy alert objął właśnie tysiące Polaków. Sytuacja jest bardzo zła, pojawiły się oficjalne ostrzeżenia

Trudna sytuacja w kraju zmusiła rząd do zwołania spotkania Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Sztab obradował w środę do późnych godzin wieczornych, a wiceminister zdrowia, pytany o kolejne prawdopodobne obostrzenia zapowiedział, że jutro rząd przekaże obywatelom oficjalny komunikat dotyczący minionego spotkania.

– W czwartek zostanie przedstawiony komunikat po posiedzeniu sztabu kryzysowego – przekazał Waldemar Kraska w rozmowie z "Onetem".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tysiące osób dostaną dziś takiego samego SMS-a. Zaskakujące informacje, rozsyła je Rossmann
  2. Anna Lewandowska zadziwiła tysiące Polaków. Nagle, zaczęła się śmiać z samej siebie (FOTO)
  3. Już od czwartku, po 2080 złotych "na rękę". Duża grupa Polaków dostanie pieniądze, lepiej sprawdzić
  4. MZ przekazało najgorsze wiadomości. Wkrótce Polaków czeka nieuniknione, jest potwierdzenie
  5. Wyciekł najlepszy pod słońcem przepis na pierogi według Magdy Gessler. Równie aksamitnego farszu nigdy nie jedliście

Psychotest z liśćmiWybierz liść i poznaj swoją przyszłość. Odpowiedź zdradza, co czeka cię w najbliższym czasieCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News