Wakacje będą przedłużone. Tego chciało Ministerstwo Edukacji Narodowej

Wakacje będą przedłużone. Tego chciało Ministerstwo Edukacji Narodowej

Na początku przyszłego tygodnia ma zostać podpisane rozporządzenie zmieniające organizacje roku szkolnego. Uczniowie będą mieli dłuższe wakacje, co na pewno ucieszy młodzież. Chodzi o dodatkowy ponad tydzień wolnego. 

W zeszłym roku szkolnym Ministerstwo Edukacji Szkolnej zgłosiło projekt zmieniający organizacje roku szkolnego. Najważniejszym elementem było wyznaczenie daty zakończenia nauki w szkołach, ministerstwo chce, aby koniec roku przypadał na pierwszy piątek po 20 czerwca.

Dzięki temu uczniowie mogą, w najlepszym przypadku zakończyć naukę 21 czerwca i cieszyć się dodatkowymi dziewięcioma dniami wolnego. Według obecnych przepisów zakończenie roku przypada na ostatni piątek miesiąca, między 24 a 30 czerwca. Jeżeli rozporządzenie wejdzie w życie w letnim semestrze 2016/2017 uczniowie dostaną aż tydzień.

Według pomysłodawców projektu ta zmiana nie będzie mieć wpływu na realizację programu szkolnego.

- W rezultacie czas realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym zostanie skrócony o kilka dni, a skrócenie czasu przeznaczonego na zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym nie będzie miało negatywnego wpływu na realizację w szkołach podstawy programowej kształcenia ogólnego - takie uzasadnienie widnieje w projekcie ministerialnego rozporządzenia.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

 wk źródło: dziennikzachodni.pl

Następny artykuł