Schylił się w Jastarni. Po chwili był już bogatszy o kilka tysięcy złotych

Schylił się w Jastarni. Po chwili był już bogatszy o kilka tysięcy złotych Źródło: commons.wikimedia/kazimierz_mendlik/

Wakacje z rodziną zdecydował się spędzić nad polskim morzem. Początkowo wczasy zapowiadały się dość zwyczajnie, jednak niespodziewanie mężczyzna wzbogacił się o kilka tysięcy.

Wakacje w Jastarni? Zapewne wielu pomyśli teraz, że nie jest to nic nadzwyczajnego i zapewne można by się z tym zgodzić, gdyby nie to nieprawdopodobne zdarzenie. Aż trudno uwierzyć, że jeden przypadkowy gest zupełnie odmienił wczasy tego mężczyzny i jego bliskich. W pierwszej chwili nie podejrzewał, że trzyma w dłoniach kilka tysięcy. 

Wakacje z zaskakującym finałem. Turysta nagle wzbogacił się o kilka tysięcy 

Wszystko miało miejsce w połowie sierpnia w Jastarni, gdzie pan Tomasz wybrał się na krótki wypoczynek z rodziną. By nieco urozmaić swojej córce czas na plaży, zaproponował zabawę, która na pozór mogłaby wydawać się dość nudna. Turysta i kilkuletnia Malwinka bawili się w nurkowanie po kamienie. Stojąc w Morzu Bałtyckim, pan Tomasz schylił się po pierwszy kamień, który wyczuł swoją stopą. Nagle okazało się, że nie jest to taki zwykły, bezwartościowy kamień wielkości pięści. 

- Schyliłem się po jedyny kamień, jaki namacałem nogą w wodzie Bałtyku. Patrzę, a to bursztyn. Krzyknąłem głośno z radości i wyskoczyłem na brzeg. Znalezisko wzbudziło sensację - opowiada dla portalu o2.pl.  

Mężczyzna postanowił jak najszybciej zasięgnąć opinii kogoś, kto o bursztynach wie znacznie więcej. Pierwsza kobieta, którą poprosił o opinię stwierdziła, że po jego sprzedaży będzie mógł spokojnie kupić wyprawkę szkolną dla dziecka.

Pan Tomasz nie poprzestał jednak na tej jednej opinii i niedługo później udał się do bursztynnika, którego informacje wprawiają w osłupienie. Turysta dowiedział się bowiem, że jego ważący 205 gramów bursztyn, w którym został uwięziony owad, jest wart od 2,5 do nawet 4 tysięcy złotych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Akcja poszukiwawcza i decyzja mężczyzny 

Informacje o znalezisku szybko dostały się do innych wczasowiczów, którzy rozpoczęli swoje poszukiwania. Sam pan Tomasz przeszukiwał dno mając nadzieję, że uda mu się znaleźć kolejny bursztyn, jednak na tym jednym jego szczęście się już wyczerpało.

Dzisiaj grzeje: 1. Jak wygląda intercyza Agnieszki Woźniak-Starak. Wiadomo, co dostałaby w przypadku rozwodu

2. Znamy budżet na 2020. Emerycie, taką dostaniesz emeryturę

Pan Tomasz naradził się również z rodziną, co powinni zrobić. Wspólnie zadecydowali, że nie sprzedadzą bursztynu, po czym znaleźli mu w domu honorowe miejsce. Mężczyzna tłumaczy, że są to dla nich miłe wspomnienia, których nie chcą się pozbywać, nawet za tak imponującą kwotę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kim był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka? Jerzy Starak zmarł na nowotwór, nie zdążył nacieszyć się ukochanym synem
  2. Ujawniono INTERCYZĘ Agnieszki i Piotra Woźniaków-Staraków! Wiadomo, co gwiazda dostałaby po rozwodzie. Kwoty zwalają z nóg
  3. Narzeczony na oczach niedowierzającego tłumu powiedział pannie młodej 5 słów. Upadła na ziemię, gdy je usłyszała
  4. Latami szukał zaginionego psa, zwierzak cierpiał w schronisku. Nagle wyczuł znajomy zapach i oszalał z radości
  5. Premier ogłosił stan alarmowy ALFA na terenie całej Rzeczpospolitej

Źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News