Fatalna zmiana tuż przed wakacjami, media o wszystkim milczały. Miliony Polaków zapłaci 1000 zł kary

Fatalna zmiana tuż przed wakacjami, media o wszystkim milczały. Miliony Polaków zapłaci 1000 zł kary Źródło: arembowski/ Pixabay

Wakacje już niemal oficjalnie rozpoczęte. Niestety, pojawiła się wiadomość, którą przemilczały media. Okazuje się, że w życie wchodzi ogromna zmiana, a miliony Polaków będzie musiało zapłacić nawet do 1000 złotych kary.

Wakacje są dla wszystkich funkcjonariuszy w kraju początkiem pełnej mobilizacji na drogach. Po zakończeniu roku szkolnego drogówki pojawią się na ulicach. Policja zapowiada, że w tym roku nie będą pobłażać nikomu. Mandaty mogą sięgać nawet 1000 złotych. Karać będą za brak maseczki. 

Wakacje w maseczce. Policja przypomina o zasadach reżimu sanitarnego 

Policja już dziś zwiększa swoje siły na polskich drogach, jak zapowiada insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, każdego dnia będzie pracować kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy.

- Dziś mamy szczególną sytuację. Epidemia sprawiła, że większość Polaków wakacje spędzi, podróżując samochodami po kraju. I o ile cieszy mniejsza liczba wypadków od początku roku, to możemy mówić o dodatkowej, nowej epidemii znacznych przekroczeń prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym. Do tej pory liczba zatrzymanych praw jazdy za tzw. 50+ jest większa o ponad 35 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu 2019 roku - dodał. 

Funkcjonariusze będą pilnować nie tylko tego, by kierowcy nie przekraczali dopuszczalnej prędkości. Okazuje się, że w okresie wakacyjnym ważne będzie przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Policja będzie sprawdzać, czy kierowcy i pasażerowie, którzy są zobligowani do zasłaniania ust i nosa, mają na sobie maseczki ochronne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wakacje z mandatem na 1000 złotych

Policjanci mogą nałożyć karę nawet do 1000 złotych za rejestrację. Okazuje się, że nawet w przypadku, gdy będzie lekko zagięta lub odwrócona, należy liczyć się z możliwością ukarania. 

- Wtedy sprawa może zakończyć się mandatem do 1000 zł. A jeśli kierowca będzie uparty - tak jak zdarzyło mi się ostatnio - wówczas robimy dokumentację zdjęciową i sprawa jest kierowana do sądu - przekazał funkcjonariusz. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niewyobrażalny dramat gwiazdy TVN. Rodzinna tragedia spadła na nią jak grom z jasnego nieba, zdjęcia wycisną łzy z każdego

2. Zaatakował byłą żonę siekierą. Wszystko na oczach dzieci

Wakacje zawsze są okresem, kiedy na polskich drogach panuje wzmożony ruch. Należy się przygotować na to, że przez całe lato patroli będzie więcej, a wszystko w trosce o bezpieczeństwo Polaków. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda "Kuchennych rewolucji" zaskoczyła wszystkich
  2. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  3. Pies codziennie wyglądał przez okno i patrzył w jedno miejsce. Gdy właściciel odkrył powód, nogi się pod nim ugięły
  4. Prawie każda pani domu popełnia karygodny błąd przy robieniu mizerii. Wystarczy zastosować sekretny trik naszych babć i dodać 1 składnik
  5. Szumowski zabrał głos ws. powrotu obostrzeń i narodowej kwarantanny. Ponure informacje dla wszystkich Polaków
  6. Adam Małysz zamieścił niepokojący wpis, czuje się gorzej? „Nie mogę się załamywać”

 

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News