Spędzał wakacje tak jak wielu z nas. Gdy zetknął się z nieprzewidzianym, z jego ciałem zaczęły dziać się okropne rzeczy

Spędzał wakacje tak jak wielu z nas. Gdy zetknął się z nieprzewidzianym, z jego ciałem zaczęły dziać się okropne rzeczy Źródło: Facebook.com/Ricky Rutherford

Wakacje zazwyczaj są czasem beztroskiej zabawy, podczas którego mało kto przejmuje się możliwymi niebezpieczeństwami. Tymczasem w trakcie wypoczynku nie trudno o różnego rodzaju zagrożenia dla zdrowia. Niektórych, jak w tym przypadku, nie da się przewidzieć.

Wakacje można spędzać na różne sposoby: zagraniczny wypoczynek, pielęgnowanie działki czy zwiedzanie kraju to tylko niektóre z nich. Wiele osób wybiera też wypoczynek podczas pływania kajakami, tak jak ten mężczyzna i jego żona. Nad wodą spędzili kilka dni i bawili się świetnie. Komplikacje zaczęły się zaraz po powrocie do domu.

Mężczyzna spędzał beztroskie wakacje. Po powrocie zaczęły się dziać dziwne rzeczy

Zaraz po powrocie do domu Ricky Rutherford dostał wysokiej gorączki - miał 39,9 stopni Celsjusza. Temperaturę ciężko było zbić, ale ani on ani jego żona Cassey nie byli zbytnio przejęci. Dopiero gdy mężczyzna się przebierał jego partnerka zauważyła opuchliznę i zaczerwienione miejsce. Wygląd zmiany był na tyle niepokojący, że para udała się do lekarza. Tam usłyszeli, że to efekt długiego przebywania na słońcu i powinny pomóc antybiotyki.

Po skończeniu zażywania wskazanej ilości leków stan Ricky'ego wcale się nie poprawiał. Było wręcz gorzej - noga ciągle puchła, jej kolor zdecydowanie ciemniał, a gorączka nadal nie ustępowała. Małżeństwo po raz kolejny udało się do doktora. Tym razem ich przypadek został potraktowany zupełnie inaczej, a mężczyzna trafił do szpitala, gdzie wykonano mu wszystkie badania. Niedługo potem usłyszał druzgoczącą diagnozę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mężczyzna walczy o życie. Wszystko przez jeden szczegół

Okazało się, że Ricky cierpi na martwicze zapalenie powięzi. Za chorobę odpowiadają mięsożerne bakterie mieszkające w wodzie, które wyniszczyły tkanki w nodze pacjenta. Konieczne były operacje, które wyczyszczą zakażony kawałek ciała, jednak stan zdrowia mężczyzny nadal jest bardzo ciężki. Nie ma pewności, że lekarzom uda się go uratować. On oraz Cassey proszą o modlitwę i ostrzegają innych urlopowiczów.

Dzisiaj grzeje: 1. Kazano mu milczeć? Jackowski twierdzi, że miał tego nie mówić o poszukiwaniach Staraka, ale właśnie przerwał milczenie
2. Emerytura jeszcze szybciej. Jest wniosek o obniżenie wieku emerytalnego

Powszechnie uważa się, że ten rodzaj bakterii dostaje się do organizmu przez otwarte rany lub owrzodzenia. W przypadku Ricky'ego było inaczej - musiał wystarczyć bardzo mały ubytek w ciągłości skóry. Do tego zawsze uchodził za człowieka o bardzo silnym układzie odpornościowym, dlatego nikt nie przewidziałby, że zarazi się bakterią. Teraz apelują, aby każdy unikał wchodzenia do wody, co do których nie gwarancji bezpieczeństwa. Nie wiadomo, co może się w nich kryć.

(Fot. facebook.com/Cassey Rutherford)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy wcześniej związany był z dwiema pięknymi aktorkami
  2. Pan młody zmarł tragicznie tuż przed ślubem. Wszystko przez JEDNO zdjęcie
  3. Alicja Bachleda-Curuś pożegnała Piotra Staraka. Łzy same cisną się do oczu
  4. Robert Janowski przekazał ważną wiadomość dla wszystkich starszych Polaków. Jutro będzie się działo
  5. Kiedyś wszyscy je uwielbiali, a potem o nich zapomnieli. Wraca stary trend na paznokcie hybrydowe, kobiety będą wniebowzięte!

Źródło: Facebook

Następny artykuł