Porażające sceny w pociągach PKP. List czytelniczki ujawnia całą prawdę, jest naprawdę źle

Porażające sceny w pociągach PKP. List czytelniczki ujawnia całą prawdę, jest naprawdę źle Źródło: Marek BAZAK/East News

Wakacje oficjalnie jeszcze się nie rozpoczęły, ale Polacy coraz chętniej wybierają się nad polskie morze. Pogoda sprzyja wycieczkom i krótkim urlopom. Niestety, jak zdradziła nam czytelniczka, podróże transportem publicznym pozostawiają wiele do życzenia. Wiemy już jak w praktyce wyglądają zalecenia, wydawane przez Ministerstwo Zdrowia.

Wakacje dla wielu z nas są momentem, w którym możemy pozostawić problemy za sobą i oddać się zasłużonemu odpoczynkowi. Urlopy dają nam możliwość, by się zdystansować i wrócić do codzienności z nową energią. Niestety, codzienność, w której obecnie żyjemy, nie sprzyja temu, by pozwalać sobie na więcej. Nasza czytelniczka opowiedziała nam, jak wyglądała jej podróż pociągiem nad polskie morze. Okazuje się, że Polacy na wakacjach w nosie mają pandemię. 

Wakacje nad polskim morzem. Podróż bez maseczek

Nasza czytelniczka wybrała się nad polskie morze pociągiem. Pani Monika jechała z Warszawy Centralnej do Gdańska Głównego. Pierwsze, co rzuciło się jej w oczy, to problem z przestrzeganiem rozporządzeń w sprawie bezpiecznej jazdy transportem publicznym.

- Pasażerowie nie zachowywali dystansu, zarówno w pociągu, jak i na dworcu. O 2 metrach odstępu podczas wsiadania i wysiadania można było tylko pomarzyć. Nikt nie zwracał uwagi na zalecenia sanepidu, tak jakby koronawirus już nie istniał, a zagrożenie minęło - napisała pani Monika. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, które obowiązuje od 1 czerwca, liczba pasażerów w pociągach może wynosić "100% liczby miejsc siedzących albo 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych". Niezależnie od ilości pasażerów wciąż należy zachowywać dystans społeczny. 

Co więcej, w przedziale, w którym podróżowała nasza czytelniczka, tylko dwie osoby miały założone maseczki ochronne podczas podróży. Jedną z tych osób była pani Monika.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy dostają pilne SMS-y. Ministerstwo apeluje, koniec już za kilka dni

2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Fragmenty szkła w uwielbianym przez Polaków napoju

- Zdecydowana większość pasażerów nie posiadała maseczek, w rękawiczkach widziałam tylko jedną osobę. W samym pociągu nie zauważyłam nigdzie dostępnych środków do dezynfekcji czy np. jednorazowych maseczek lub rękawiczek - dodała czytelniczka. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, wszyscy pasażerowie zobligowani są do noszenia maseczek ochronnych lub zasłaniania ust i nosa w inny sposób. 

Wakacje w dobie koronawirusa. Tylko pracownicy PKP trzymają się zaleceń

Dobrą wiadomością, jaką przekazała nam nasza czytelniczka, było to, że pracownicy PKP ściśle przestrzegają zasad zawartych w rządowym rozporządzeniu. "Konduktorka była profesjonalna, miała maseczkę i rękawiczki. Sprawdzanie biletów poszło szybko i sprawnie, bez zbędnego przedłużania" dodała pani Monika. 

"W przedziałach panował wakacyjny nastrój, pasażerowie swobodnie przemieszczali się po całym pociągu i przesiadali do innych przedziałów. Jedna wielka opóźniona majówka z piwkiem w ręce i papieroskiem w WC" zakończyła swój list czytelniczka. Niestety, takie zachowanie podczas podróży budzi ogromny niepokój. W Polsce odnotowywanych jest coraz więcej przypadków zakażenia koronawirusem. Wakacje na dobre się nie rozpoczęły, a już da się zauważyć, że przestrzeganie zasad bezpiecznego podróżowania jest ostatnią rzeczą, na którą Polacy zwracają uwagę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie fasolki szparagowej może grozić ogromnym niebezpieczeństwem. Musisz zawsze pamiętać o 2 zasadach
  2. Świat futbolu pogrążył się w żałobie. Nie żyje jeden z byłych reprezentantów kraju, zmarł na straszną chorobę
  3. Dramat uwielbianej aktorki seriali TVP, TVN i Polsatu. Nie żyje najbliższa jej osoba
  4. Polityk podczas przyjęcia poszedł za potrzebą, trafił go piorun, zginął na miejscu. Tragiczne informacje potwierdziły media z Niemiec
  5. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Niestety, przegrał z ciężką chorobą
  6. Na początku lipca mocno zmienią się opłaty za gaz. Właśnie zatwierdzono nową taryfę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News