Jeśli jedziesz tam na wakacje, uważaj. Miasta wprowadzają liczne zakazy i ograniczenia dla turystów

Jeśli jedziesz tam na wakacje, uważaj. Miasta wprowadzają liczne zakazy i ograniczenia dla turystów Źródło: Pixabay/Kookay

Wakacje w niektórych znanych miejscach turystycznych mogą być zagrożone. Miasta planują wprowadzić liczne zakazy i ograniczenia, które mogą skutecznie przeszkodzić w swobodnym wypoczynku.

Wakacje w tym roku trzeba zaplanować szczególnie skrupulatnie. Do niektórych najsłynniejszych miast możemy się wcale nie dostać. Jeśli uda nam się to jednak zrobić, będziemy bardzo ograniczani, a nasze zachowanie będzie obserwowane. 

Wakacje w Rzymie, Wenecji czy na Santorini stoją pod znakiem zapytania 

Popularne miasta europejskie planują nie tylko ograniczyć liczbę napływających do nich turystów, ale także nałożyć kary na tych, którym uda się tam dostać. Jest to nowy sposób walki z tłumem ludzi i zniszczeniami, do jakich co roku dochodzi podczas wakacji. Jest to także rodzaj ochrony zabytków, które w niektórych miejscach są poważnie zagrożone. 

To, czego możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach, to przede wszystkim ograniczenia wejść do wielu zabytków. Jeśli będziemy chcieli zwiedzić niektóre miejsca, będzie trzeba wcześniej zarezerwować specjalne wejściówki. Oprócz tego, miasta takie jak Rzym, Wenecja czy Amsterdam, będą sobie doliczały dodatkowe pieniądze za wjazd. W tym roku będą to symboliczne opłaty, jednak z roku na rok mają wzrastać. Na Majorce wprost ograniczono liczbę osób, która może tam dotrzeć: z 10 tysięcy osób dziennie, do 8 tysięcy. Oprócz tego mniejsza będzie także liczba miejsc noclegowych. Obecnie baza z hotelami i pensjonatami liczy ponad 600 tysięcy miejsc, a zostać ma ich zaledwie 120 tysięcy. Osoby, które spróbują wynająć turystom pokój bez specjalnej licencji, zapłacą nawet 40 tysięcy euro kary.

Zakaz chodzenia bez koszulek, urządzania imprez i wynajmowania pokoi turystom bez licencji

W Rzymie nie wolno chodzić bez koszulek, kąpać się w fontannach czy ciągnąć walizek po słynnych Schodach Hiszpańskich. Turyści, którzy złamią te przepisy, będą płacili o wiele bardziej surowe grzywny, niż do tej pory. Oprócz tego mogą także otrzymać zakaz wjazdu do miasta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W Wenecji trzeba będzie zapłacić już za sam wjazd do miasta. Jeśli nie zatrzymamy się w żadnym z hoteli lub pensjonatów, opłata ta będzie o wiele wyższa. Oprócz tego, po wielu latach, Wenecja zacznie walkę z wielkimi statkami turystycznymi, które niszczą miasto i bardzo trudno nad nimi zapanować. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak mieszka Beata Szydło? Dom byłej premier jest przytulny i elegancki
  2. Gwiazda stacji TVN ofiarą przemocy domowej! Opublikowała drastyczne wideo ze swoim partnerem
  3. 20-latka dokładnie wiedziała, kiedy umrze na nowotwór. Zaplanowała wszystko, po śmierci stało się to, co chciała
  4. Jedno z dzieci Przybylskiej i Bieniuka było wpadką. Wiadomo, które
  5. Podczas upałów matka nie mogła dobudzić 3-latki. Gdy zbadali ją lekarze, postawili przerażającą diagnozę
  6. Wyciekły wrażliwe, najbardziej prywatne dane, których Kinga Rusin nigdy nie chciała ujawnić. Żenująca reakcja gwiazdy

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News