Wakacje za granicą zamieniły się w koszmar. Kilku turystów nie żyje, kilkadziesiąt rannych. Stan wyjątkowy w kraju

Wakacje za granicą zamieniły się w koszmar. Kilku turystów nie żyje, kilkadziesiąt rannych. Stan wyjątkowy w kraju Źródło: .

Grono turystów wyobrażano sobie wakacje kompletnie inaczej. Zaskoczył ich żywioł, a relaksujący pobyt zamienił się w piekło i walkę o życie. Niestety bilans tego starcia jest fatalny, kilka osób poniosło śmierć, a kolejnych kilkadziesiąt odniosło poważne obrażenia. Władze zdecydowały się wprowadzić stan wyjątkowy.

Wakacje na południu Europy są jednym z najczęściej wybieranych form wypoczynku. Ciepło, lazurowa woda, piękne piaszczyste plaże to marzenie wielu turystów. Niestety, aż kilkadziesiąt osób ucierpiało w wyniku nagłego załamania się pogody i niszczycielskiego żywiołu w popularnej destynacji wakacyjnej wielu wczasowiczów.

Wakacje w Grecji stały się koszmarem. Nie żyje 6 osób, w tym dzieci

W nocy z środy na czwartek w Grecji przez półwysep Chalkidiki przeszła gwałtowna burza. Ulewa, wyładowania oraz ogromny grad wielkości pomarańczy spowodował ogromne straty materialne w wielu ośrodkach wczasowych. Niszczycielski front zabrał też życie 6 niewinnym osobom. To ogromna strata dla ich bliskich.

Wszystkie ofiary śmiertelne to turyści spoza Grecji. Wśród sześciu ofiar znalazła się para z Czech, których przyczepa kempingowa została zabrana przez wodę, nie żyje także 39-letni Rosjanin wraz z 2-letnim synem, na których spadło drzewo w pobliżu jednego z hoteli. Potwierdzona jest też śmierć 59-letniej Rumunki, która została przygnieciona dachem zerwanym z pobliskiej tawerny. Co do szóstej ofiary doniesienia mediów są sprzeczne - jest to albo wędkarz, albo 8-letni chłopiec, który był pod opieką Rumunki i mógł wraz z nią zostać przygnieciony.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tragedia dotknęła również ponad 30 osób, które zostały ranne, w tym 2 ciężko - zostały natychmiast hospitalizowane. Na tę chwilę bilans wynosi 6 osób śmiertelnych, lecz służby ostrzegają, że ta liczba może wzrosnąć, ponieważ usuwane są zniszczenia i poszukiwane są kolejne osoby. Sytuacja jest na tyle poważna, że władze postanowiły wprowadzić stan wyjątkowy.

- Na tę chwilę nie ma informacji, by wśród poszkodowanych byli Polacy - poinformowała rzeczniczka MSZ, Ewa Suwara.

Tak gwałtowne burze i grad to efekt długo się utrzymujących wysokich temperatur. Żywioł wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał dachy, przewracał samochody, niszczył drogi i sieć telekomunikacyjną - doszczętnie zostały zniszczone słupy telekomunikacyjne. Straż pożarna zanotowała ponad 600 próśb o pomoc.

Fot. screen TVN24

Fot. twitter.com/Chania Post

Fot. twitter.com/Dimitrios Topouzidis

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Babcia Beaty Tyszkiewicz była zakonnicą. Jej męża spotkał najokrutniejszy i najkrwawszy z możliwych losów
  4. Oto gdzie pochowano Annę Przybylską. Wielu może się mocno zdziwić
  5. Poszukiwali zaginionej 15-letniej córki pracownika Watykanu. Gdy otworzyli groby ścięło ich z nóg, Jan Paweł II w tle
  6. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  7. Tak wygląda grób Babki z "Kiepskich" lata po śmierci artystki. Wzruszające

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News