Naraził własne życie i odniósł liczne obrażenia skacząc na pomoc trójce dzieci. Bohater z Mielna

Naraził własne życie i odniósł liczne obrażenia skacząc na pomoc trójce dzieci. Bohater z Mielna Źródło: PxHere - CC0 Public Domain

Wakacje zazwyczaj są okazją do spędzenia wielu pięknych chwil, choć w tym wypadku mogło być zupełnie inaczej. Sytuację uratował bohaterski mężczyzna. W ostatniej chwili pomógł trójce dzieci.

Wakacje najczęściej przynoszą wiele radosnych chwil spędzonych na odpoczynku. Młodzi ludzie cieszą się, że mogą przez dłuższy czas odpocząć od szkolnych obowiązków, choć często nie zdają sobie sprawy z tego, że są narażeni na liczne niebezpieczeństwa w związku z nadmiarem wolnego czasu. Nie każde dziecko zachowuje się przecież z rozwagą odpowiednią osobie dorosłej.

Nad polskim morzem regularnie dochodzi do groźnych sytuacji, które czasami kończą się tragedią. Pewien mężczyzna postanowił jednak zareagować w momencie, gdy zdał sobie sprawę z tego, że zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Jego bohaterskie zachowanie nie umknęło uwadze zarówno przypadkowych ludzi obecnych na miejscu, jak i mediów, które okrzyknęły go bohaterem.

Wakacje mogły zakończyć się wielką tragedią

Na plaży nad morzem Bałtyckim tradycyjnie bawiły się dzieci, dla których możliwość skorzystania z gigantycznej piaskownicy i zbiornika wodnego była miłą zmianą w porównaniu z życiem codziennym. Niespodziewanie doszło jednak do bardzo niebezpiecznej sytuacji, w związku z którą wiele osób nie wiedziało, jak ma się zachować. Tylko jeden człowiek zachował trzeźwy umysł.

Trójka dzieci została porwana przez prąd morski i zaczęła się topić. Na całą sytuację zareagował policjant z Poznania, który w tym samym czasie przypadkowo również przebywał na plaży w Mielnie podczas urlopu. Postanowił natychmiast wskoczyć do wody pomimo ostrzeżenia, jakim jest czerwona flaga wywieszona przez ratowników. Nie bał się o własne bezpieczeństwo, choć mógł nawet stracić życie w wodzie. Jego szybkie działanie było kluczowe.

Wakacje to czas odpoczynku, ale również wielu niebezpieczeństw

- Do zdarzenia doszło wczoraj w Mielnie. Policjant wraz z rodziną spacerował brzegiem morza, kiedy zauważył troje kąpiących się w Bałtyku dzieci w wieku od 10 do 14 lat. Dzieci pływały za falochronem, ale policjant zauważył, że tracą siły, a wysokie fale spychają je na falochron - mówi podinspektor Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdy zobaczył, co jego pies wyjął z wody długo nie mógł się otrząsnąć. Przyniósł to w pysku
2. Rekordowy wzrost płacy minimalnej będzie jeszcze większy. Wszystko przez jedną ustawę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Największy problem z utrzymaniem się na wodzie miała dziewczynka, którą policjant przytrzymywał na powierzchni powoli płynąc do brzegu. W pewnym momencie do pomocy przypłynął inny mężczyzna, jak się później okazało ojciec dzieci. Po chwili, wspólnie z ratownikami udało się bezpiecznie wyciągnąć dzieci z wody - dodaje przedstawicielka policji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wiozła kota do weterynarza, by go uśpić. Jego OSTATNI gest wzruszy was do łez
  2. Pan młody uderzył żonę z całej siły podczas dzielenia się tortem weselnym. Goście byli WSTRZĄŚNIĘCI
  3. Niedawno internet obiegało jego zdjęcie w objęciach Dominiki Tajner. Teraz do sieci trafił taniec godowy Daniela
  4. Księżna Kate w jednej chwili zrobiła się czerwona ze wstydu. Przez łobuzerski wyczyn 4-letniej córki
  5. Jest nagranie! Gwiazda "Przyjaciółek" na żywo zaśpiewała kultowa piosenkę tak żenująco, że internauci nie mają litości

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News