Niestety, zła wiadomość dla wielu Polaków. Trzy popularne obiekty nad polskim morzem zamknięte

Niestety, zła wiadomość dla wielu Polaków. Trzy popularne obiekty nad polskim morzem zamknięte Źródło: stronytwoichmarzen/Pixabay

Wakacje rozpoczęły się na dobre. Polacy już korzystają z pięknej pogody, wypoczywając nad polskim morzem. Niestety, pojawiła się zła wiadomość dla wszystkich na urlopach. Aż trzy popularne obiekty nad polskim morzem zostały zamknięte. Których miejsc należy się wystrzegać?

Wakacje na Pomorzu przyciągają wielu turystów z całego kraju. Jak się okazuje, nie we wszystkich miejscach można wypoczywać. Organizatorzy aż trzech kąpielisk nad morzem musieli podjąć decyzje o zamknięciu swoich obiektów w wakacje 2020. Co wpłynęło na takie decyzje?

Wakacje 2020. Obiekty na Pomorzu zamknięte

Pandemia koronawirusa zmieniła sposób, w jaki wypoczywają Polacy. Realne zagrożenie zaniepokoiło także zarządców kąpielisk, którzy chcą wyeliminować możliwość pojawienia się nowych ognisk, co w konsekwencji doprowadziło do zamknięcia działalności w obecnym sezonie. 

- W tym sezonie letnim, decyzją organizatorów, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie otworzą się następujące kąpieliska: Kąpielisko Morskie Krynica Morska - Port 2, Jezioro Ocypel Wielki przy OW Centrum Animacji Misyjnej, Lubiatowo - pomiędzy wejściem na plażę nr 43 i 44 - poinformowała Anna Obuchowska, zastępca Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wakacje z zasadami. Służby sanitarne zalecają przestrzeganie zaleceń

Turyści, którzy w tym roku wybierają się na wypoczynek na plaży, muszą pamiętać o zasadach, wyznaczonych przez służby sanitarne. Przede wszystkim należy zachować dystans społeczny, nie tylko na plaży, ale i podczas kąpieli morskich. Turyści powinni wystrzegać się zatłoczonych miejsc, a w każdej sytuacji powinni stosować środki ochrony zgodne z obowiązującymi rozporządzeniami.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor zginął w wypadku. Po latach ujawniono, co zrobił kilka godzin przed śmiercią, ciężko powstrzymać łzy

2. Objawy niedoboru potasu w organizmie. Lepiej ich nie bagatelizować, gdyż jest niezwykle ważny dla zdrowia

Co więcej, Polacy powinni pamiętać, by korzystać ze swojego sprzętu turystycznego takiego jak koce, leżaki czy mat plażowych. Służby sanitarne zalecają także dbałość o higienę rąk i powtarzają, że należy myć je często wodą z mydłem. Należy pamiętać, że w przypadku złego samopoczucia, które może zwiastować chorobę zakaźną, nie należy korzystać z kąpielisk. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niebywały ubiór Rodowicz na zdjęciu z obłędnej kuchni w luksusowej willi, gruba przesada? Wzbudziła wielkie emocje
  2. Justyna Żyła nie może przeboleć końca związku z Piotrem? Wyznała, jak to jest być samotną matką, padły mocne słowa (FOTO)
  3. Niebywałe doniesienia brytyjskiej prasy. Meghan Markle ma być w 3. miesiącu ciąży, Harry'emu została tylko modlitwa
  4. Trąba powietrzna zdewastowała niemal całą gminę. Widok zniszczeń zasmuca
  5. Przemek Kossakowski zdradził prawdę o córce Martyny. Kto by pomyślał, nie ma lekko
  6. Z ust Trzaskowskiego padły zaskakujące słowa podczas debaty. Chodzi o polskie rodziny i dzieci

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News