W ZUS świętowali Dzień Pracownika. Wydali 45 mln złotych na nagrody

W ZUS świętowali Dzień Pracownika. Wydali 45 mln złotych na nagrody

Z okazji Dnia Pracownika ZUS, wszyscy zatrudnieni w zakładzie otrzymali tysiąc złotych. W ten sposób pracę urzędników uhonorowała Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Zrobiła to w porozumieniu z Ministerstwem Finansów i związkami zawodowymi.

Informację o nagrodach dla pracowników potwierdził sam rzecznik ZUS, Wojciech Andrusiewicz. Sami urzędnicy o premii przyznanej im w związku z ich świętem mieli dowiedzieć się w jego dzień, czyli 24. października. Każdemu z urzędników tego dnia przyznano po 1 tys. złotych nagrody.

W związku z tym, że w Polsce w ZUS zatrudnionych jest około 45 tys. osób, łatwo wyliczyć, że nagrody rozdane w związku ze świętem, będą wynosiły 45 mln złotych.

Jak tłumaczy rzecznik, jednym z motywów przyznania takiej nagrody urzędnikom jest fakt, że ich pensja wciąż jest niższa od średniej krajowej. Andrusiewicz podkreślił też, że choć obowiązków pracownikom przybywa, to wypłaty pozostają takie same.

 - Średnia pensja w Zakładzie jest niższa od średniej pensji w kraju o kilkaset złotych. Obowiązków z roku na rok przybywa, a budżet Zakładu na wynagrodzenia, praktycznie się nie zmienia - tłumaczył rzecznik.

Dodał też, że decyzja o przyznaniu urzędnikom nagrody nie była "widzimisię" prezes ZUS. Ta miała bowiem uzgadniać sprawę z Ministrem Finansów i związkami zawodowymi. Dodał też, że pieniądze wydane na nagrody dla urzędników "nie zwiększają budżetu ZUS na 2016 rok".

 - Prezes ZUS, w uzgodnieniu z Ministrem Finansów oraz ze związkami zawodowymi, wygospodarowała więc w ramach budżetu Zakładu dodatkowe środki, by nagrodzić ciężką pracę personelu Zakładu - podkreślił Andrusiewicz.

Co ciekawe, nagrodę otrzymać mają także osoby obecnie niepracujące w ZUS. Wszystko za sprawą tego, że na początku października zwolnionych zostało 43 dyrektorów oddziałów ZUS. Na opróżnione po nich stanowiska zorganizowano konkurs. Ci, którzy go wygrają i zasiądą na fotelach dyrektorskich, otrzymają bonusowe tysiąc złotych wraz z pierwszą wypłatą.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: tvn24bis.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News