Przed Sądem Rejonowym w Warszawie rozpoczął się w piątek proces europosła Janusza Korwin-Mikkego za spoliczkowanie innego europosła Michała Boniego.

Polityk oskarżony jest o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Chodzi o sprawę z 2014 roku kiedy to Korwin-Mikke na spotkaniu zorganizowanym przez MSZ dla polskich europosłów spoliczkował eurodeputowanego Platformy Obywatelskiej Michała Boniego.

Incydent związany był z wypowiedzią Boniego z 1992 roku, kiedy to publicznie wyparł się swojej współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa PRL i miał obrazić Korwin-Mikkego:

-Kiedy w czasie debaty w sprawie ustawy lustracyjnej (w 1992 r.) Boni wypierał się, że był agentem SB i wyzywał mnie od idiotów, dałem mu słowo i go dotrzymałem. Przyznał się potem, że był agentem, od początku miałem rację – powiedział prezes partii KORWiN.

Europoseł nie przyznał się do winy, tłumacząc że była to jedynie „czynność dehonorująca człowieka”, a nie przestępstwo. Januszowi Korwin-Mikkemu grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności.

...

Zobacz również