Wielka okazja na doskonały zarobek pojawiła się w Trójmieście. Aby w ciągu miesiąca zainkasować 8 tysięcy złotych, szczęśliwcy, którym uda się „dobrać” do wspomnianej żyły złota nie będą musieli nawet wychodzić z domu. W jaki sposób można sięgnąć po tę imponującą sumę?

2 tysiące euro miesięcznie, czyli ponad 4 tys. zł oferuje Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni rodzinom, które przyjmą pod swój dach studentów przybyłych z Kuwejtu. Liczba ofert jest jednak limitowana i wynosi 15, gdyż właśnie tylu przybyszy z arabskiego kraju potrzebuje w Polsce mieszkania. W poszukiwaniu lokum kuwejckim studentom pomaga ambasada tego kraju. Gościna ma trwać przez okres jednego roku akademickiego.

Poszukujemy rodzin, które będą zamieszkiwały ze studentem pod jednym dachem przez cały okres umowy tj. jeden rok akademicki. Nie jesteśmy zainteresowani wolnymi pokojami czy mieszkaniami pod wynajem – wyjaśnia kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy Akademii Morskiej w Gdyni.

Jedną z głównych idei projektu jest bowiem nauka języka polskiego, którego znajomość umożliwi podjęcie Kuwejtczykom polskojęzyczne studia. Poza codziennymi rozmowami z polskimi rodzinami, lingwistyczny rozwój studentów mają zapewnić również kursy językowe, na które będą chodzić 6 razy w tygodniu.

Co ciekawe warunki, które przed aplikującymi rodzinami postawiło AMW nie są szczególnie wygórowane. Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wolny pokój o powierzchni 12 m kw z oknem i dostęp do przestrzeni wspólnej. Gospodarz musi także zapewnić przybyszom kuchnię bez wieprzowiny i alkoholu oraz możliwość modlitwy w czasie Ramadanu.

Oferta Akademii Marynarki Wojennej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Chętni mają czas do 13 października, a w zgłoszeniu kierowanym na adres d.bragoszewska@amw.gdynia.pl powinni opisać warunki zakwaterowania, podać liczbę osób zamieszkałych w gospodarstwie domowym i przedstawić swoją motywację. Dodatkowym atutem jest również wcześniejszy kontakt z kulturą arabską.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

Ile żon może mieć muzułmanin? Szok! 10 zaskakujących faktów o islamie