W sieci zawrzało. Ojciec wziął córkę do toalety, a tam...

W sieci zawrzało. Ojciec wziął córkę do toalety, a tam... Źródło:

Ojciec małej dziewczynki rozpętał nieświadomie w sieci ogromną burzę. Zdecydował się zabrać 4-letnią córeczkę do damskiej toalety. Internauci są skrajnie podzieleni.

Na forum rodzicielskim Mumsnet, oburzona internautka podzieliła się zdarzeniem, które ją spotkało w jednym z centrum handlowych. Ojciec zaprowadził 4-letnią córkę do damskiej toalety, co nie spodobało się wielu obecnym tam kobietom. - Pewien ojciec zaprowadził 4-letnią córkę do damskiej toalety. Powiedziałam mu, że kobiety tego nie lubią i powinien wziąć ją do toalety męskiej - powiadomiła użytkowniczka forum.

"Nieodpowiedzialny ojciec"

Internauci stanęli w większości po stronie kobiety, a ojca dziewczynki określili mianem bardzo nieodpowiedzialnego. Tłumnie zdecydowali, że w takiej sytuacji powinien skorzystać z toalet męskich lub dla niepełnosprawnych, by uniknąć negatywnych komentarzy. - Jako czterolatka powinna chodzić do męskiej łazienki. Najlepiej jest znaleźć jakąś przyjazną. A w centach handlowych iść do jednej z toalet rodzinnych, które są świetnym pomysłem - dodaje inny użytkownik forum. Jeden z internautów przekonywał z kolei, że wybór toalety damskiej jest oczywisty, bo są czystsze, ale w jego przypadku córka miała więcej niż 4 latka oraz potrafiła poradzić sobie sama. - Nauczyłem córkę chodzić samą do damskiej toalety, kiedy tego potrzebowała, ponieważ męskie łazienki mogą być paskudne - skomentował.

Wstawiennictwo za ojcem

Bardzo wiele internautów wstawiło się jednak za ojcem. Uznawali, że publiczne męskie łazienki nie są odpowiednim miejscem dla małej dziewczynki, ponieważ - najczęściej - źle w nich pachnie i są po prostu brudne. - Wolałabym zobaczyć ojca w damskiej toalecie, tym bardziej, że są tam oddzielne kabiny, niż czterolatkę zabraną do męskiej łazienki i narażoną na różne widoki - zauważyła forumowiczka.

Rozwiązaniem -  toalety rodzinne

Według internautów są za rozwiązaniem, by częściej pojawiały się toalety koedukacyjne albo rodzinne. Mimo wielkiego zapotrzebowania społecznego są nadal rzadkością.  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News