Niesamowite! Za trudnych czasów PRL-u miał to w domu każdy Polak. Okazuje się, że teraz można na tym zbić prawdziwą fortunę. Jak widać czasem pieniądze przychodzą z zupełnie niespodziewanych źródeł.

Okres PRL wielu Polakom kojarzy się z brakami na sklepowych półkach i ogólną biedą, ale niektórzy wspominają go z sentymentem. Teraz okazuje się, że każdy może zbić fortunę na czymś co w tamtych czasach posiadał każdy Polak.

Chodzi o… meble! Rzeczy, które stały lata temu w polskich mieszkaniach są teraz wyjątkowo cenne. Pamiętacie meblościankę na wysoki połysk? Jeśli dalej ją macie, to możecie ją sprzedać za dużą sumę!

PRL wraca na salony!

Używane fotele, meblościanki, kanapy i dywany – wszystko z okresu PRL jest teraz w cenie. Dekoratorzy mówią, że te rzeczy są w stanie odmienić każde wnętrze i dodać mu więcej życia.

Meble te czekały najpewniej na swoje pięć minut  na strychach, w garażach albo w rzadko odwiedzanych pokojach gościnnych. Teraz ponownie wychodzą z cienia i wracają „na salony”, ponieważ ich nowi właściciele chętnie stawiają je w centralnych punktach mieszkań i domów.

Trzeba pamiętać, że wzornictwo z lat 50. i 60. stało na bardzo wysokim poziomie. W tych czasach produkowano też meble całkiem niezłej jakości. Od kilku lat współcześni projektanci nawiązują do tego właśnie okresu, stare rupiecie stały się więc nagle pożądanymi meblami vintage – mói Bartosz Trzop z warszawskiej pracowni Trzop Architekci.

Nie jest też tajemnicą, że meble z tamtego okresu darzymy pewnym sentymentem, bo często kojarzą nam się z dzieciństwem. Charakterystyczne fotele, czy szafki stały w mieszkaniach naszych rodziców, dziadków albo w PRL-owskich ośrodkach wczasowych, a więc na ogół w miejscach związanych z miłymi wspomnieniami – tłumaczy dalej Trzop i trzeba przyznać, ze trudno się z nim nie zgodzić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z mężem Gessler jest bardzo źle. Zabarykadował się w domu, nie wpuszcza nawet dzieci
  2. Gdańsk: wandale zaatakowali wegańską knajpę. „Antifa r*cha psa jak sra”
  3. Fani zamarli. Szokujące słowa syna Magika o prawdziwym powodzie śmierci ojca

10 kultowych piosenkarek PRL, które na zawsze pozostaną w naszych sercach


14 gwiazd disco polo, których już z nami nie ma [ZDJĘCIA]

Źródło: dom.wp.pl

Zobacz również