29 sierpnia w pobliżu Kętrzyna rozbił się niezidentyfikowany przedmiot, który na początku uważany był za dron. Jak się jednak okazuje, maszyna była czymś całkowicie innym. Co więcej, według niektórych medialnych źródeł, mogła to być celowa rosyjska prowokacja.

Tuż po odnalezieniu tajemniczego przedmiotu służbom wydawało się, że jest to dron. Teraz najbardziej prawdopodobną wersją zdarzeń jest ta, która mówi o rozbiciu się na terytorium Polski rosyjskiego bezzałogowego samolotu szpiegowskiego. Na maszynie znajdowały się bowiem napisy w tamtejszym języku.

Śledczy nie potwierdzają oficjalnie tej hipotezy. Biorą ją jednak pod uwagę, gdyż mogłaby być ona świadomą prowokacją. Wskazuje na to lokalizacja rozbicia przedmiotu, gdyż doszło do niego kilkadziesiąt kilometrów od miejsca stacjonowania amerykańskich żołnierzy.

Poza tym w Rosji i na Białorusi trwają obecnie przygotowania do manewrów wojskowych Zapad 2017. Eksperci ostrzegali, że może w ich czasie dojść do celowych prowokacji ze strony tych krajów. Inna wersja zdarzeń mówi jednak o tym, że maszyna należała do przemytników.

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!

Zobacz również