Zjednoczone Emiraty Arabskie planują stworzyć dzielnicę arabską o powierzchni ponad 20 hektarów w jednym z miast nad Wisłą. Ma to być największa zagraniczna inwestycja ZEA.

Szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktuma, władca Dubaju, we wtorek zakończył wizytę w Polsce. Według źródeł emiratczycy są gotowi na zrealizowanie największej na świecie inwestycji w Polsce. Za budowę ma być odpowiedzialna firma deweloperska Emaar, znana między innymi z budowy największego na świecie budynku Burj Khalifa.

W dzielnicy planowane są apartamentowce z hotelami, częścią komercyjną i drogami. Całość ma zajmować minimum 20 hektarów i znajdować się blisko centrum miasta.

Na razie nie wiadomo gdzie zostanie zrealizowany projekt. Podczas swojej wizyty delegaci otrzymali propozycje z Krakowa, Gdańska, Sopotu, Łodzi, Poznania i Warszawy. Według ambasadora RP w Abu Dhabi największym zainteresowaniem cieszy się stolica.

Według „Pulsu Biznesu” szejk już rok temu interesował się Polską, ale nie znalazł wtedy żadnej oferty, która by go zainteresowała.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło:tvp.info

...

Zobacz również