Kochają go miliony Polaków! Walczy z morderczą chorobą

Kochają go miliony Polaków! Walczy z morderczą chorobą Źródło: fot. pixabay.com

Choroby gwiazd są zawsze ważną informacją dla ich fanów. Cieszą się, że są dopuszczeni do prywatnych sekretów, ale także mogą dostrzec ich ludzką twarz, zobaczyć, że tak, jak każdy, zmagają się z trudnościami życiowymi. Ten aktor także podzielił się swoim doświadczeniem. Wyniszcza go koszmarna choroba.

Aktor Tom Hanks jest niezwykle kochany w Polsce. Wśród jego zasług dla naszego narodu jest promocja najpopularniejszego w dawniejszych latach w Polsce samochodu - Fiata 126p, popularnie zwanego Maluchem. Fakt ten zainspirował Monikę Jaskólską, by rozpocząć zbiórkę pieniędzy na ten samochód. Chciała ona, by Polacy podarowali Hanksowi jego ulubiony samochód. Zbiórka przeszła jej najśmielsze oczekiwania, więc pieniądze, które zostały po kupnie samochodu, przekazano na cele charytatywne. Hanks kilka dni temu odebrał podarowanego mu Malucha i bardzo się ucieszył. ZOBACZ TAKŻE: Wzruszające nagranie Toma Hanksa. Zaśpiewał Polce "Sto lat" Oczywiście oprócz jego zamiłowania do zabytkowego mikro-samochodu, jest w naszym kraju kochany także za legendarne, niesamowite kreacje aktorskie. Okazuje się, że artysta w swoim codziennym życiu łączy karierę z walką z ciężką, nieuleczalną chorobą.

Wyniszcza go koszmarna choroba

Tom Hanks, odtwórca między innymi legendarnej roli Forresta Gumpa, od blisko ćwierć wieku cierpi na cukrzycę. Jest to tzw. cukrzyca insulinoniezależna, czyli cukrzyca typu 2. Niekiedy jest nazywana cukrzycą wieku dorosłego. Jest to choroba, która nie wymaga regularnych zastrzyków insulinowych, z drugiej strony wymaga niezwykłego dbania o siebie i bardzo szczegółowej diety. Osoba chorująca na ten typ cukrzycy nie może regulować jej insuliną (organizm jest na nią w dużym stopniu odporny). Konieczne jest zatem regulowanie poziomu cukru w organizmie właśnie dietą, piciem odpowiedniej ilości wody, jedzeniem odpowiednich potraw. ZOBACZ TAKŻE: Wychudzona Selena Gomez walczy z ciężką chorobą. Fani w rozpaczy Tom Hanks zdaje się nic sobie nie robić z faktu, że wyniszcza go koszmarna choroba. Żyje z nią i na co dzień rozwiązuje wynikające z niej problemy. Pomimo to zdążył już zagrać w ogromnej liczbie produkcji filmowych. Wiele z nich przeszło do legendy kina. Kilka z nich należy do najlepiej ocenianych filmów w Polsce i na całym świecie. - Moja lekarka powiedziała: "Słuchaj, jeśli będziesz w stanie utrzymać wagę ze szkoły średniej, to będziesz całkiem zdrowy i nie będziesz miał cukrzycy typu 2". A ja jej na to: "No to będę miał cukrzycę" - powiedział swego czasu Hanks, wyjawiając, że proroctwo jego i lekarki faktycznie się spełniło.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News