Problemy polityczne w naszym kraju są tak poważne, że zagłuszają te za granicą, a tymczasem u naszego sąsiada nastąpił polityczny przewrót. Czesi mają nowego premiera, a jego los na stanowisku jest niepewny. Trudno będzie mu doprowadzić do porozumienia z parlamentem. 

Andrej Babsz, tak nazywa się nowy premier Republiki Czeskiej. Zgodnie z ustawą zasadniczą naszego południowego sąsiada został wybrany na tę funkcję przez prezydenta Republiki, którym obecnie jest Miloš Zeman. Decyzja głowy państwa doprowadziła do trzęsienia ziemi nad Wełtawą.

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent Czech krytykuje Turcję: Działa jak sojusznik ISIS

Polityczny przewrót

Polityk jest milionerem i zapowiedział prowadzenie Czechami niczym potężnym przedsiębiorstwem, nastawionym na zysk. Nie podoba się to bardziej licznej opozycji, która obawia się, że wykorzysta on swoją pozycję do powiększenia władzy, a dla kraju nie zrobi niczego pozytywnego. Pomimo niechęci ogromu posłów w Izbie Poselskiej może liczyć na wsparcie Zemana.

ZOBACZ TAKŻE: Zaczyna się OFICJALNIE! Czechy na wylocie z Unii Europejskiej

– Chciałbym pana przygotować na to, że wielka część czeskich mediów jeszcze wzmocni nienawistną kampanię, prowadzoną przeciw wszystkim, którzy w tym kraju odnoszą sukcesy. Proszę ich ignorować, nie zauważać. Niech się pan nie da im zniechęcić – powiedział znany ze swojej niechęci wobec mediów Miloš Zeman.

Andrej Babisz/fot. wikimedia.org

źródło: polityka.pl

9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

Jakie sekrety skrywa przeszłość Merkel? 10 nieznanych faktów z życia kanclerz

Zobacz również