W którym roku Elżbieta II wstąpiła na tron? Odpowiedź robi wrażenie

W którym roku Elżbieta II wstąpiła na tron? Odpowiedź robi wrażenie Źródło: Wikipedia/NASA/Bill Ingalls

W którym roku Elżbieta II wstąpiła na tron? Królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsorów jest głową nie tylko jednej wyspy. Reprezentuje dużo więcej państw, niektórych to dość szokuje. Za jakimi krajami stoi popularna królowa?

Historia legendarnej Elżbiety II 

W którym roku Elżbieta II wstąpiła na tron? Właściwie to Elżbieta Aleksandra Maria urodziła się 1926 w Londynie. Jest córką króla Jerzego VI i jego żony, Elżbiety Bowes-Lyon. Swoje imię otrzymała po swojej matce, drugie zaś odziedziczyła po swojej prababce, królowej Aleksandrze, trzecie po swojej babci, królowej Marii. W młodości Elżbieta była bardzo posłusznym dzieckiem, ale przekonanym o swojej wysokiej pozycji i należycie dbała o swoją rangę.

Kiedy Elżbieta II została królową

Droga do koronacji Elżbiety była długa, bo w momencie narodzin była dopiero trzecia w linii sukcesji do tronu Wielkiej Brytanii, po swoim stryju, księciu Walii oraz ojcu. W którym roku Elżbieta II wstąpiła na tron? Koronacja odbyła się w czerwcu 1953 roku. Gdy opuszczała pałac Buckingham i wsiadała do karety, która miała ją zawieźć do Westminsteru, jedna z druhen zapytała się o jej samopoczucie. Królowa odparła, że wspaniale, w ogóle nie była zestresowana. W opactwie westminsterskim odbyła się cała uroczystość, w której brali udział wszyscy arystokraci Wielkiej Brytanii oraz duchowni, m.in. arcybiskup Canterbury.

Osiągnięcia królowej Elżbiety II

Brytyjska monarchini bez wątpienia jest wspaniałym człowiekiem, za czym stoją liczne odznaczenia i nagrody, które zdobyła. Wśród nich, jest tytuł Człowieka Roku, który przyznał jej magazyn Time w 1952 roku. Dodatkowo, oprócz tytułu królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest również głową 15 innych państw, m.in. Australii, Jamajki czy Nowej Zelandii. 

Bez wątpienia królowa Elżbieta II zasłużyła na tytuł Człowieka Roku, możemy jej pogratulować nowego prawnuka i życzyć samych sukcesów. 

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News