Tego jeszcze nie było. Katolicy dający w kościołach na tacę wkrótce będą mogli zapłacić nie używając gotówki. Powstało urządzenie, które przypomina puszkę, do której zbiera się datki. Zostało już zaprezentowane w Warszawie. Nie wiadomo jednak kiedy świątynie zdecydują się na zastąpienie gotówki. 

Najnowsze urządzenie zaprezentowane przez firmę Ingenico ułatwiłoby życie katolikom. Obrót gotówkowy jest coraz mniejszy, a Polacy coraz częściej w portfelach mają tylko karty. Ci obywatele, którzy chodzą do kościołów i dają na tacę, do tej pory musieli pamiętać o gotówce. To również korzystne rozwiązanie dla świątyń, z których wiele żyje właśnie z datków na tacę. Dzięki Donation Box będą mogły zwiększyć dochody eliminując problemy z zapominaniem gotówki.

Zaprezentowane w Warszawie urządzenie Donation Box to absolutna rewolucja, jeśli chodzi o zbieranie pieniędzy na tacę. Zbliżamy kartę określając na maszynie kwotę i to koniec. Nie wiadomo jednak kiedy kościoły wprowadzą urządzenia i jak szybko staną się powszechne w świątyniach.

Urządzenie może być również wykorzystywane przy wszelkich zbiórkach na cele charytatywne. Nie jest wykluczone, że zobaczymy je już podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

...

Zobacz również