W kościele na tacę zapłacisz... kartą

W kościele na tacę zapłacisz... kartą

Tego jeszcze nie było. Katolicy dający w kościołach na tacę wkrótce będą mogli zapłacić nie używając gotówki. Powstało urządzenie, które przypomina puszkę, do której zbiera się datki. Zostało już zaprezentowane w Warszawie. Nie wiadomo jednak kiedy świątynie zdecydują się na zastąpienie gotówki. 

Najnowsze urządzenie zaprezentowane przez firmę Ingenico ułatwiłoby życie katolikom. Obrót gotówkowy jest coraz mniejszy, a Polacy coraz częściej w portfelach mają tylko karty. Ci obywatele, którzy chodzą do kościołów i dają na tacę, do tej pory musieli pamiętać o gotówce. To również korzystne rozwiązanie dla świątyń, z których wiele żyje właśnie z datków na tacę. Dzięki Donation Box będą mogły zwiększyć dochody eliminując problemy z zapominaniem gotówki.

Zaprezentowane w Warszawie urządzenie Donation Box to absolutna rewolucja, jeśli chodzi o zbieranie pieniędzy na tacę. Zbliżamy kartę określając na maszynie kwotę i to koniec. Nie wiadomo jednak kiedy kościoły wprowadzą urządzenia i jak szybko staną się powszechne w świątyniach.

Urządzenie może być również wykorzystywane przy wszelkich zbiórkach na cele charytatywne. Nie jest wykluczone, że zobaczymy je już podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News