Jak donoszą regionalne media, w Jaśle (woj. Podkarpackie) powstanie w najbliższym czasie gigantyczny pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Grunt pod budowę użyczyło za darmo miasto. 

Pomnik w Jaśle ma przypominać te z Rio de Janerio oraz Świebodzina i mierzyć sobie minimum 13 metrów. Radni miasta uchwalili właśnie zgodę na darmowe użyczenie terenu (ok. 800 metrów kwadratowych) na jednym ze wzniesień w mieście, które – co ciekawe – posiada niezbyt dobrą opinię. Wśród lokalnej społeczności jest ono znane jako „kurwigórka” tzn. miejsce gdzie klienci wraz z prostytutkami najczęściej dokonują transakcji.

Za darmowym użyczeniem głosowali niemal wszyscy obecni na posiedzeniu rady miejskiej radni, z wyjątkiem jednego, który sprzeciwiał się „użyczeniu” działki. Jak przekonuje, „użyczenie” oznacza furtkę do ominięcia prawa (polskie prawo zabrania gminom finansowania budowy takich obiektów) i częściowego sfinansowania budowy pomnika poprzez przygotowanie gruntu i okolicy.

Warto również wspomnieć, że to nie pierwsza próba budowy tego pomnika. W przeszłości jednak układ polityczny nie pozwalał na takie działania. Dopiero po tym jak w Jaśle władzę przejęło Prawo i Sprawiedliwość (burmistrz i większość rady miejskiej należą do partii Kaczyńskiego) pojawiło się światełko w tunelu.

Mieszkańcy Jasła mają podzielone zdania na temat budowy ogromnego pomnika. Część twierdzi, że skoro jego budowę sfinansuje jedna z parafii to nie widzą w tym nic złego. Inni z kolei przekonują, że miasto w ten czy inny sposób i tak się dołoży, a w mieście są o wiele poważniejsze sprawy, na które należy przeznaczyć publiczne pieniądze.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: jaslo4u

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.