Wstrząsające zapiski z pamiętnika Violetty Villas. Przed śmiercią ujawniła porażającą prawdę o końcu jej małżeństwa

Wstrząsające zapiski z pamiętnika Violetty Villas. Przed śmiercią ujawniła porażającą prawdę o końcu jej małżeństwa Źródło: youtube.com/ZnowuWolna

Violetta Villas była barwnym ptakiem polskiej sceny muzycznej i teatralnej. Kolorowe życie pełne sukcesów skończyło się dla niej przykro: od 2011 roku żyła w totalnej nędzy. Jej sława była poprzedzona rozpaczliwymi dla niej wydarzeniami.

Violetta Villas, a za młodu Czesława Cieślak, żyła na wsi z rodzicami. Od początku wyznawali oni typowe dla tamtych czasów wartości - ważny jest szybki ślub i majętny mąż. Nastoletnia jeszcze Villas miała przez rodziców ogromne problemy i o mały włos nikt nie poznałby się na jej talencie.

Violetta Villas miała ojca, który nie znosił sprzeciwu i zawsze stawiał na swoim

Jej ojciec Bronisław rządził w domu twardą ręką, był górnikiem, a potem kolejarzem. To był prosty człowiek i chciał w pewien sposób zadbać o przyszłość swojej córki. Gdy była 15-latką, wpadła w oko porucznikowi po szkole oficerskiej. Ale miał aż 27 lat, a Czesława nie miała zamiaru jeszcze wychodzić za mąż. Marzyła o tym, by pewnego dnia wyjechać z Lewina i uczyć się w szkole muzycznej we Wrocławiu.

- Strach cię puścić do Wrocławia! Kto cię tam przypilnuje! Lepiej będzie, jak wyjdziesz za mąż! - mówił jej ojciec i swoim despotycznym podejściem zmusił ją do ślubu. Przyszła gwiazda próbowała się buntować, ale ojciec nie przyjmował sprzeciwu.

Doszło nawet do tego, że załatwił specjalne zezwolenie na ślub prosto z sądu, bo była jeszcze nieletnia. Przekonywał ją, że z czasem pokocha porucznika. Miała zaledwie 16 lat, gdy wzięła ślub cywilny. Z czasem było coraz gorzej - jej dni przepełniał płacz, ból i żal.

Uparta Villas pokazała, że o marzenia warto walczyć

Artystka pisała, że całymi dniami płakała i modliła się o szansę zostania śpiewaczką. Obiecała sobie, że gdy osiągnie pełnoletniość ucieknie od męża. W międzyczasie urodził się syn, Krzysztof. Z dzieckiem na ręku, świeżo po 18-stce, uciekła do Szczecina do siostry. Trafiła też na przesłuchania do średniej wokalnej szkoły muzycznej i mimo, że czas składania podań minął, swoim śpiewem i słuchem absolutnym oczarowała nauczycieli i została przyjęta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Potem okazało się, że mąż wraz z ojcem wszczęli poszukiwania szczęśliwej już nastolatki. Porucznik próbował ją zmusić do powrotu i wnioskował nawet u dyrektora szkoły wokalnej - doszło do męskiej rozmowy, gdzie usłyszał, że nie jest dla niego, a on nie jest dla niej. Włodarz szkoły wymógł też na jej ojcu, aby pozwolił jej się uczyć na wydziale, ponieważ taki talent zdarza się raz na 100 lat. Krótko po tym ojciec pierwszy raz w życiu błagał ją o przebaczenie, a małżeństwo zostało unieważnione.

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Tragiczna wiadomość. Nie żyje twórca uwielbianego przez Polaków serialu Polsatu
  4. Beata Tyszkiewicz ma problemy z sercem. Spisała testament, zgromadziła astronomiczne oszczędności
  5. Dramatyczne wieści o uwielbianej bohaterce "Barw Szczęścia". Przerażająca choroba rujnuje jej życie
  6. TVP przekazuje alert RCB dla kilku województw. Zaleca nie wychodzić z domu i zabezpieczyć dobytek

 

Źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu