Prokuratura nagle rozpoczyna śledztwo ws. Viki Gabor. Jest oficjalne oświadczenie

Prokuratura nagle rozpoczyna śledztwo ws. Viki Gabor. Jest oficjalne oświadczenie Źródło: Instagram

Kariera Viki Gabor od momentu wygrania Eurowizji dla dzieci nabrała rozpędu. Młoda piosenkarka wydała swój singiel, zaśpiewała też w duecie razem z Kayah, a ich wspólny przebój "Ramię w ramię" jest prawdziwym hitem. Jednak jest też ciemna strona jej sławy - tym zajmie się już prokuratura.

Viki Gabor stała się ofiarą - na wniosek Stowarzyszenia Romów prokuratura podjęła śledztwo. Jest już nawet oficjalne oświadczenie. Nie warto było w ostrych słowach wyśmiewać młodą gwiazdę?

Na Viki Gabor, po zwycięstwie Eurowizji dla dzieci, wylała się fala hejtu

Viki Gabor i jej młodzi fani nie posiadali się ze szczęścia, kiedy okazało się, że wygrała konkurs Eurowizji. Niestety, już minuty po ogłoszeniu wyniku, w sieci pojawiły się obrzydliwe komentarze. Jak wiadomo 12-letnia Viki Gabor jest romskiego pochodzenia, urodziła się w Niemczech, mieszkała też w Wielkiej Brytanii, ale utożsamia się z Polską. Nie spodobało się to niektórym rodakom, którzy - lekko mówiąc - kazali wracać Cygance do Niemiec. Takich wpisów były setki, a autorzy już niedługo za nie odpowiedzą.

Prokuratura Rejonowa dla Krakowa Krowodrzy potraktowała sprawę poważnie i wszczęła postępowanie dotyczące ksenofobicznych i rasistowskich komentarzy uderzających bezpośrednio w Viki Gabor. Za znieważenie na tle rasistowskim poszczególnym osobom grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Okazało się, że doniesienie złożyło oświęcimskie Stowarzyszenie Romów. Wydali też stosowne oświadczenie.

Oświęcimskie Stowarzyszenie Romów w Polsce nie odpuściło. Chcą, aby internauci zrozumieli swoje postępowanie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mamy nadzieję, że sukces młodej romskiej piosenkarki będzie kolejnym czynnikiem pozytywnie wpływającym na postrzeganie obywateli polskich pochodzenia romskiego przez tzw. społeczeństwo większościowe - można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Romów.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana aktorka ma nawrót nowotworu. Była zdrowa tylko 5 lat
2. IMGW pilnie ostrzega przed dzisiejszym atakiem zimy. Wydano alerty drugiego stopnia na kilku województw

Na skutek działań Stowarzyszenia, dostarczone materiały zostały przeanalizowane, a 17 stycznia ruszyło postępowanie. Krakowska prokuratura na tę chwilę musi zorientować się, czy do innych prokuratur w kraju nie wpłynęły podobne doniesienia. Całe śledztwo może jednak trochę potrwać - zebranie wszystkich przejawów rasizmu, ustalenie "sprawców" oraz stosowne przesłuchania mogą rozciągnąć się w czasie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Eksperci ostrzegają. Popularny olej może powodować zmiany w mózgu
  2. Organizatorzy konkursu w Willingen przekazali fantastyczną informację. Polacy mogą odetchnąć z ulgą
  3. Telewidzowie zrozpaczeni. Gwiazda TVP nagle ogłosiła odejście, już nie zobaczymy jej na ekranach
  4. Księżna Kate wydała oficjalny komunikat o chorobie. Smutne, bolesne słowa
  5. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News