Po tylu latach, nadeszła śmierć. Kościół katolicki na całym świecie w żałobie

Po tylu latach, nadeszła śmierć. Kościół katolicki na całym świecie w żałobie Źródło:

Cały Kościół katolicki pogrążył się w żałobie po ogłoszeniu smutnej wiadomości. Po wielu wielu latach przyszła śmierć. Wybitna postać dla całego Kościoła zmarła osiągając wyjątkowy wiek.

W Japonii przeżywszy prawie 111 lat zmarła siostra Victoria de la Cruz. Kobieta była najstarszą siostrą zakonną na świecie. Należała do zgromadzenia sióstr adoratorek. 111 urodziny obchodziłaby za 3 tygodnie.

Nie żyje Victoria de la Cruz, najstarsza zakonnica świata

Siostra Victoria urodziła się w hiszpańkiej Maladze 24 czerwca 1907 roku. Osiągnąwszy dojrzałość wstąpiła do zakonu sióstr adoratorek, gdzie złożyła śluby wieczyste. Później została wysłana przez zakon na misję do Japonii.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ: Smutne informacje. Gwiazda „M jak miłość” już do nas nie wróci

Do "Kraju Kwitnącej Wiśni" trafiła w 1936 roku. Aż 2 miesiące trwała podróż statkiem, którym płynęła na misję. Tam rozpoczęła swoją działalność, którą brutalnie przerwała II wojna światowa. Z jej powodu siostry musiały tymczasowo opuścić Tokio. - Pamiętam doskonale tamte trudne czasy, było bardzo zimno, mieliśmy mało jedzenia i doświadczyliśmy wiele przeciwności aż do końca wojny. Przeniosłyśmy się wówczas do Jokohamy - wspominała po latach siostra Victoria de la Cruz.

Aktywna przez całe życie

Victoria de la Cruz była niezwykle aktywna. W ciągu swojej wieloletniej pracy w Japonii założyła wiele szkół oraz przewodziła kilku domom zakonnym. Intensywnie pracowała na rzecz kobiet i dzieci. Docenił ją nawet rząd Japonii, który za jej działalność ją odznaczył. W ubiegłym roku stało się o niej głośno, kiedy do sieci wypłynęło fantastyczne nagranie, na którym z okazji swoich 110 urodzin zakonnica zagrała na kastanietach do słynnego nagrania "Que viva España". Swoimi umiejętnościami zrobiła wrażenie na wszystkich. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kancelaria Prezydenta podała tragiczne wieści. Nie żyje wielka postać
  2. Nie żyje legendarny polski muzyk. Koniec pewnej epoki
  3. Nie żyje polski dziennikarz. Nagła i szokująca śmierć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News