Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Radia Szczecin zapowiedział, że interweniuje u ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w sprawie przetrzymywanego od ponad 3 lat w areszcie kibica Legii Maciej Dobrowolskiego.

Głowa państwa wyraziła ubolewanie nad funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Po wymiarze sprawiedliwości m.in. obywatele mówią czy żyją w państwie bezpiecznym czy nie, czy żyją w państwie sprawiedliwym, czy nie – powiedział prezydent

Stwierdził także, że wymiar sprawiedliwości wymaga istotnych korekt. Poproszę o informację zarówno ministra sprawiedliwości, jak i prokuratora generalnego, po prostu zapytam jak to wygląda, jak oni to widzą – dodał prezydent mówiąc o przedłużającym się areszcie Macieja Dobrowolskiego

Dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski, który swego czasu mocno przyczynił się do nagłośnienia sprawy wypowiedź Dudy skomentował słowami „dość już tych pustych haseł”.

Wielu komentatorów życia społeczno-politycznego oburza tak długi okres przetrzymywania człowieka w areszcie bez wyroku. Część opinii publicznej wskazuje na obstrukcje wymiaru sprawiedliwości.

Akcja #UwolnićMaćka zyskuje coraz większą popularność, szczególnie w mediach społecznościowych. Również na stadionach pojawiają się banery z hasłem, a za aresztowanego poręczył nawet prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Radioszczecin.pl

...

Zobacz również