500 plus stało się gigantycznym sukcesem rządu PiS. Dzięki temu projektowi poparcie aktualnej partii rządzącej mocno wzrosło. Jednak ostrzegamy, jeżeli chcecie skorzystać z tego wsparcia finansowego, musicie pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. W przeciwnym razie pieniądze przepadną bezpowrotnie.

Projekt 500 plus wspomógł finansowo miliony Polaków, pokazując, że polityka socjalna w naszym kraju ma gigantyczne grono odbiorców. Rząd PiS wprowadzając ten projekt w życie, odniósł niewątpliwy sukces polityczny.

Teraz wszystkie osoby chcące wciąż korzystać z finansowej pomocy od państwa muszą pamiętać o niezwykle ważnej rzeczy, bo inaczej 500 plus przejdzie im koło nosa.

500 plus: jeśli o tym zapomnisz to stracisz pieniądze

Przyjmowanie papierowych wniosków zarówno o 500 plus, jak i 300 plus już wystartowało. Od 1 lipca była możliwość składania ich w formie elektronicznej, jednak nie każdy jest zwolennikiem tego typu metod. Teraz w składaniu wniosków najważniejszy jest czas, ponieważ jest on największym wrogiem osób, chcących skorzystać jeszcze z tego projektu.

Wniosek złożony w ubiegłym roku zapewnia nam świadczenie do końca września. Jeżeli nowy wniosek złożymy jeszcze w sierpniu, to pierwsza wpłata wpłynie do końca października. Jeżeli dokumenty złożymy we wrześniu, to wypłata zostanie przełożona na listopad. Wtedy też pojawi się wyrównanie za październik, jednak jeżeli zrobimy to później, to nasze wyrównanie przepadnie ostatecznie.

Jest to bardzo ważna wiadomość szczególnie dla osób, którym 500 plus zapewnia duży procent ich dochodu miesięcznego. Jeżeli ktokolwiek zapomni o wcześniejszym złożeniu wniosku, straci należne mu pieniądze i nie będzie mógł ich w żaden sposób odzyskać.

Kto dostanie 500 plus?

Dodatek 500 plus należy się każdej rodzinie, która posiada przynajmniej dwoje dzieci. Wyjątek stanowią rodziny, których dochód na osobę nie przekracza ustalonego progu. W takim wypadku projekt obejmuje również pierwsze dziecko. Trzeba również pamiętać, że dodatek wypłacany jest na dzieci, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

PRZECZYTAJ: Kobieta Kaczyńskiego przyłapana! Dostała pracę na państwowym stanowisku

PRZECZYTAJ: Spisek Kaczyńskiego i Macierewicza? Mają wspólny plan na przyszłość

PRZECZYTAJ: Co oni robią? PiS buduje w środku lasu, wyciekło nagranie

PRZECZYTAJ: Twój pies cały czas sapie i płytko oddycha podczas upałów? To zły znak, może umrzeć

rząd PiS

Dzieci rozrabiają
Instagram.com/@kidsaretheworst
500 plus
Fot. Flickr

Grillujesz mięso? Oto 8 błędów, które popełniasz!


Co jest nie tak z tymi zdjęciami? Przypatrz się uważnie...

źródło: fakt.pl