Do przerażających scen dochodzi aktualnie w Holandii. Na nagraniach zamieszczanych w sieci możemy zobaczyć niszczycielską siłę orkanu Friederike.

Aktualnie nad Holandią szaleje orkan Friederike. Niszczycielska siła żywiołu niszczy niemal wszystko na swojej drodze, zrywa dachy, przewraca ogromne konstrukcje, paraliżuje cały kraj. Wiatr jest tak silny, że ludzie nie są w stanie ustać na nogach.

Holenderskie władze ostrzegają swoich obywateli i apelują, by nie wychodzili na zewnątrz, ponieważ grozi to niebezpieczeństwem utraty zdrowia, a nawet życia. Nagrania zamieszczamy na końcu artykułu.

ZOBACZ TAKŻE: HORROR! Szaleńczy żywioł dorwie miliony ludzi, orkany Grzegorz i Ksawery to nic

Niszczycielską siłę żywiołu odczuwają też Niemcy. U naszego zachodniego sąsiada odwołano już setki lotów, by nie narażać pasażerów na niebezpieczeństwo.

Friederike uderzy dzisiaj w Polskę

Orkan dotrze również do Polski i to dzisiaj, w godzinach popołudniowych.

IMGW wydał już ostrzeżenie dla Małopolski, Dolnego Śląska, Wielkopolski i województwa Lubuskiego. Oprócz wiatru, który będzie przekraczał prędkość 100km/h, należy się również spodziewać bardzo silnych zamieci śnieżnych, bowiem w odróżnieniu od Holandii w Polsce zapowiadane są także silne opady śniegu. Najsilniej będzie wiać w południowych partiach Polski, w głównie w terenach górzystych, gdzie wiatr osiągnie ponad 150 km/h.

ZOBACZ TAKŻE: Uwaga! IMGW: Orkan Ksawery uderzy w Polskę, to będzie KATAKLIZM

Jedynym pocieszeniem jest fakt, iż w centralnej i wschodniej Polsce, wiatr nie będzie tak silny.

Braki w dostawach prądu

Służby w Polsce ostrzegają również, że w związku z orkanem na sporych obszarach Polacy odczują przerwy w dostawach prądu. Należy się również spodziewać tego, że dachy na niektórych budynkach zostaną zerwane.10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością


Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!

...

Zobacz również