Uwaga! Nadchodzi paliwowy chaos. Na stacjach nie będzie benzyny

Uwaga! Nadchodzi paliwowy chaos. Na stacjach nie będzie benzyny

Polska Izba Paliw Płynnych ostrzega, że niedługo na stacjach zabraknie benzyny. Wszystko przez tzw. pakiet przewozowy, czyli świeżo uchwaloną ustawę na temat paliw. Ma ona utrudnić kierowcom cystern zdobycie numeru referencyjnego, przez co nie będą mogli legalnie dostarczać benzyny. A to doprowadzi według Izby do chaosu.

- Naszym zdaniem szara i czarna strefa istnieje i należy z nią walczyć. Ale w obecnym kształcie pakiet przewozowy jest niewykonalny. Nie będzie kierowców, którzy będą dowozić paliwo do stacji, gdyż według nas nie będą ryzykować kary 5-7 tys. zł za brak numeru referencyjnego, którego zdobycie może być dla nich bardzo trudne - mówią przedstawiciele PPiP. Teoretycznie zdobycie numeru referencyjnego nie jest skomplikowane, jednak zdarzają się sytuacje, w których samo państwo utrudnia jego otrzymanie, więc kierowcy muszą rezygnować z transportów.

Pakiet przewozowy dotyczyć ma wszystkich stacji paliw w Polsce, nawet tych koncernowych. A wszystko odbije się także oczywiście przede wszystkim na indywidualnych kierowcach, szczególnie w czasie, gdy zapotrzebowanie wzrośnie, na przykład w okolicach różnych świąt. Oprócz tego stracić mają firmy zaopatrzeniowe oraz zakłady produkcyjne, które owych dostaw potrzebują.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News