W hiszpańskim Alicante, w nocy z 23 na 24 czerwca, podczas święta San Juan doszło do obrzydliwego czynu – zbiorowego gwałtu na nastolatce. Gdyby nie interwencja ojca byłoby jeszcze gorzej.

Na plaży w Alicante co roku organizuje się festyn z okazji nadejścia lata. Podczas imprez masowych naturalnie rośnie ryzyko napaści różnorakiego rodzaju – ta jednak stanowi część większej plagi gwałtów, która ostatnio mają miejsce w całej Europie.

Według świadków, dwóch imigrantów zgwałciło 13-letnią dziewczynę i gdyby nie interwencja ojca, inne dziewczynki spotkałby ten sam los. Policja ustaliła, iż sprawcami są dwaj młodzi imigranci z Maroka. Ludzie obecni na plaży tego dnia twierdzą też, że młodzi mężczyźni próbowali dokonać także innych gwałtów oraz rabunków – polowali na torby i telefony komórkowe.

To już kolejny gwałt na terenie Unii Europejskiej, w tym głównie w Hiszpanii w ostatnim czasie, którego sprawcami są przybysze z krajów arabskich. Można mówić o prawdziwej pladze.

Święto San Juan symbolizuje nadejście lata. Świętuje się najdłuższy dzień roku oraz rozpoczęcie wakacji. Miejscowi rozpalają nad wodą ogniska i symbolicznie palą w nich wszystkie złe rzeczy.

źródło: o2.pl

...

Zobacz również