W nowym roku kierowców czekają zmiany w kodeksie drogowym. Nowe regulacje są niezwykle rygorystyczne. Te przepisy w 2018 roku spędzą wam sen z powiek.

Od nowego roku zmianie ulegną przepisy ruchu drogowego. Nowe zapisy będą niezwykle wymagające dla kierowców. Za ich nieprzestrzeganie grozi mandat w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.

ZOBACZ TAKŻE: Kierowcy zapłakani. Pęknie magiczna granica na stacjach benzynowych

Te przepisy w 2018 roku spędzą wam sen z powiek

Są nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Po pierwsze dziecko, które nie osiągnęło 150 cm wzrostu obowiązkowo ma być przewożone w foteliku. Druga poważna zmiana polega na tym, że dziecko siedzące w foteliku nie może być przewożone tyłem do kierunku jazdy, na przednim siedzeniu. Z kolei dziecko poniżej 3 roku życia nie może być przewożone w aucie, które nie jest wyposażone w pasy bezpieczeństwa oraz fotelik.

Przepisy te dotyczą pojazdów kategorii M1. To pojazdy, które mają co najmniej 4 koła i nie posiadają więcej niż 8 foteli pasażerskich. A zatem zmiana obejmuje większość polskich kierowców.

Oznacza ona także, że kierowcy będą musieli wyposażyć samochody w nowy sprzęt. Dotąd starsze dzieci poniżej pewnego wzrostu mogły jeździć na specjalnych podkładkach. Teraz ich rodzice muszą kupić nowe i drogie foteliki.

Kolejny problem z pewnością dotyczy matek, wożących swoje dzieci samochodem. Od teraz nie będą mogły niemowlaka posadzić obok siebie w specjalnym foteliku samochodowym. Nic więc dziwnego, że nowe zmiany spędzają kierowcom sen z powiek.

ZOBACZ TAKŻE: Kierowcy znaleźli sposób na TAŃSZE OC

źródło: www.msn.com

Te zdjęcia dzieci ze ślubów BAWIĄ DO ŁEZ!


Tymi zdjęciami wnuczka Millera PODBIJA INTERNET!