UWAGA! Dostałeś SMS-a od Media Markt? Nie odpowiadaj, stracisz fortunę

UWAGA! Dostałeś SMS-a od Media Markt? Nie odpowiadaj, stracisz fortunę

Uwaga! Kolejne oszustwo może nam wszystkim bardzo zaszkodzić, jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni. Jeśli dostałeś SMS-a od Media Markt nie odpowiadaj, bo stracisz fortunę. 

Jeśli otrzymałeś SMS-a na temat przesyłki z Media Markt za 1 zł - najlepiej na niego nie odpowiadaj. To oszustwo! Jeśli zdecydujecie się korespondować z nadawcami, możecie stracić fortunę. - Media Markt ani podmioty współpracujące z nami nie prowadzą takiej promocji i nie są nadawcą tych wiadomości - powiedziała PR Manager sieci sklepów Wioletta Batóg. SMS-y od oszustów przychodzą do abonentów sieci Play. Zapraszają do odebrania przesyłki za 1 zł, w której jest iPhone X. Telefon ma być nagrodą dla klientów sklepu z okazji jego jubileuszu.

Oszuści podszywają się pod Media Markt

Po kliknięciu w link nadesłany SMS-em abonent sieci komórkowej jest przekierowywany do strony internetowej, gdzie w kolejnych krokach ma podać dane osobowe oraz dane karty płatniczej, aby zabezpieczyć wysłanie nagrody. To najgorsze co możecie zrobić! Wtedy oszuści będą mogli spokojnie was okraść. - W ostatnich tygodniach obserwujemy coraz częstsze oszustwa zaczynające się od wiadomości SMS, w której znajduje się link do strony informującej o wygraniu jakiegoś smartfona albo bonu do popularnego supermarketu - mówił PAP szef zespołu bezpieczeństwa serwisu niebezpiecznik.pl Piotr Konieczny. Jeśli chcecie uchronić siebie i swoje portfele, najlepiej zrobicie, jeśli po prostu zignorujecie wiadomość. Jednak tłumaczymy co zrobić, gdy na niereagowanie jest już za późno. - Jeśli ktoś, w przypływie zmęczenia, postanowił wypełnić formularz +odbioru nagrody+ i podał w nim swoje dane osobowe albo co gorsza numer karty płatniczej, to powinien natychmiast wykonać dwie czynności: skontaktować się ze swoim bankiem i wykonać operację cofnięcia transakcji, czyli tzw. chargeback. Każdy posiadacz karty płatniczej, zarówno debetowej jak i kredytowej, ma możliwość bezpłatnego wycofania się z transakcji, jeśli poczuł się oszukany - tłumaczy Piotr Konieczny. - Informacje o akcjach promocyjnych i konkursach organizowanych przez MediaMarkt są zamieszczane wyłącznie w oficjalnych kanałach informacyjnych MediaMarkt Polska oraz na stronie internetowej mediamarkt.pl - informuje Batóg.ZOBACZ TAKŻE:
  1. UJAWNIAMY! To dlatego naprawdę Duda zawetował ustawę degradacyjną
  2. Historyczna porażka PiS! Hermaszewski NIE zostanie zdegradowany
  3. Tych komunistycznych generałów PiS chce zdegradować!
Źródło: bankier.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News