Uwaga! Kolejne oszustwo może nam wszystkim bardzo zaszkodzić, jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni. Jeśli dostałeś SMS-a od Media Markt nie odpowiadaj, bo stracisz fortunę. 

Jeśli otrzymałeś SMS-a na temat przesyłki z Media Markt za 1 zł – najlepiej na niego nie odpowiadaj. To oszustwo! Jeśli zdecydujecie się korespondować z nadawcami, możecie stracić fortunę.

Media Markt ani podmioty współpracujące z nami nie prowadzą takiej promocji i nie są nadawcą tych wiadomości – powiedziała PR Manager sieci sklepów Wioletta Batóg.

SMS-y od oszustów przychodzą do abonentów sieci Play. Zapraszają do odebrania przesyłki za 1 zł, w której jest iPhone X. Telefon ma być nagrodą dla klientów sklepu z okazji jego jubileuszu.

Oszuści podszywają się pod Media Markt

Po kliknięciu w link nadesłany SMS-em abonent sieci komórkowej jest przekierowywany do strony internetowej, gdzie w kolejnych krokach ma podać dane osobowe oraz dane karty płatniczej, aby zabezpieczyć wysłanie nagrody. To najgorsze co możecie zrobić! Wtedy oszuści będą mogli spokojnie was okraść.

– W ostatnich tygodniach obserwujemy coraz częstsze oszustwa zaczynające się od wiadomości SMS, w której znajduje się link do strony informującej o wygraniu jakiegoś smartfona albo bonu do popularnego supermarketu – mówił PAP szef zespołu bezpieczeństwa serwisu niebezpiecznik.pl Piotr Konieczny.

Jeśli chcecie uchronić siebie i swoje portfele, najlepiej zrobicie, jeśli po prostu zignorujecie wiadomość. Jednak tłumaczymy co zrobić, gdy na niereagowanie jest już za późno.

– Jeśli ktoś, w przypływie zmęczenia, postanowił wypełnić formularz +odbioru nagrody+ i podał w nim swoje dane osobowe albo co gorsza numer karty płatniczej, to powinien natychmiast wykonać dwie czynności: skontaktować się ze swoim bankiem i wykonać operację cofnięcia transakcji, czyli tzw. chargeback. Każdy posiadacz karty płatniczej, zarówno debetowej jak i kredytowej, ma możliwość bezpłatnego wycofania się z transakcji, jeśli poczuł się oszukany – tłumaczy Piotr Konieczny.

 Informacje o akcjach promocyjnych i konkursach organizowanych przez MediaMarkt są zamieszczane wyłącznie w oficjalnych kanałach informacyjnych MediaMarkt Polska oraz na stronie internetowej mediamarkt.pl – informuje Batóg.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. UJAWNIAMY! To dlatego naprawdę Duda zawetował ustawę degradacyjną
  2. Historyczna porażka PiS! Hermaszewski NIE zostanie zdegradowany
  3. Tych komunistycznych generałów PiS chce zdegradować!

Największe kompromitacje polskich gwiazd [ZOBACZ!]


10 kultowych piosenkarek PRL, które na zawsze pozostaną w naszych sercach

Źródło: bankier.pl

Zobacz również