Kiedy spaliście, w Sejmie rozpętało się piekło! "Chamstwo robi tu chlew"

Kiedy spaliście, w Sejmie rozpętało się piekło! "Chamstwo robi tu chlew"

Ustawa o Sądzie Najwyższym wzbudziła wiele mieszanych emocji. Dla zwolenników PiS jest to kolejny krok na drodze do dobrych zmian. Opozycja i osoby ją popierające alarmują o łamaniu konstytucji i braku demokracji. Jak się okazało poprawki do tej ustawy, wywołały w Sejmie prawdziwe piekło.

Wielu polskich polityków często daje się ponieść nerwom i podczas swoich wypowiedzi padają słowa, które nie pasują do tej funkcji. Podczas nocnej obrady Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka rozpatrywane były poprawki do ustawy o Sądzie Najwyższym, która wywołała wiele kontrowersji. Późna pora i charakter tematu sprawiły, że wielu posłom zdecydowanie puściły nerwy i wszelkie hamulce. Jedną z nich była członkini PiS znana z ciętego języka i niesubtelnych wypowiedzi.

Ustawa o Sądzie Najwyższym: konfliktu ciąg dalszy

Przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz już na początku zaznaczył, że posiedzenie się nie zakończy, póki temat poprawek nie zostanie w pełni przegłosowany. Na rezultaty wielogodzinnej pracy posłów nie trzeba było czekać zbyt długo i już po kilku godzinach między członkami komisji rozpoczęła się prawdziwa wojna słowna. Pierwszą kłótnię wywołał sam Piotrowicz, który zadecydował, żeby każdy obecny na wypowiedź miał tylko 30 sekund. Jak tylko emocję trochę opadły niczym wstrząs wtórny padły słowa Krystyny Pawłowicz, które rozpętały piekło. - Nie rób tu chlewu! Lewackie chamstwo robi tu chlew! - krzyczała posłanka PiS. - Wniosek o lekarza na salę, poseł mówiący o chlewie na komisji to przypadek medyczny! - odpowiedziała jej Kamila Gasiuk-Pihowicz. Pomimo późnej pory, krzyki z sali obrad nie cichły, oczywiście Pawłowicz swoimi krzykami próbowała uciszyć inne osoby, wywołując tylko jeszcze większy chaos. Naturalnie temat chlewu przewijał się bardzo często w jej wypowiedziach. - Nie drzyj się, nie rób chlewu - krzyczała Pawłowicz. Na szczęście około 1 w nocy udało się zakończyć temat poprawek do ustawy. Teraz w Sejmie odbywa się drugie czytanie ustawy. Nie da się ukryć, że ta noc była bardzo burzliwa, jednak możemy być pewni, że to nie koniec sporu wywołanego przez ustawę o Sądzie Najwyższym. fot. twitter.com/@chuchnowski Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News