Twitter zalewa fala wpisów, w których muzułmanki piszą o tym, że boją się wychodzić z domów po wygranej Trumpa. Kobiety są bowiem przekonane, że Donald Trump wprowadzi w życie prawo dotyczące zakazu wjazdu do USA dla muzułmanów. Boją się też, że po wygranej republikanina, w Ameryce rozkwitnie rasizm i dyskryminacja.

 – Dopóki nie jesteśmy w stanie zrozumieć tego problemu i związanych z nim zagrożeń, nasz kraj nie może być ofiarą straszliwych ataków ze strony ludzi, którzy wierzą w dżihad – te słowa wypowiedział Donald Trump po masakrze w San Bernardino, do której doszło w 2015 roku. Ta wypowiedź stała się wyraźnym komunikatem dla muzułmanów w USA, że Trump nie sympatyzuje z nimi.

Od tamtego czasu amerykańscy muzułmanie walczyli z kandydaturą Trumpa stojąc po stronie Hillary Clinton. Kiedy jednak okazało się, że w wyścigu po fotel prezydenta zwyciężył Donald Trump, ich nastroje bojowe zmieniły się diametralnie.

Na Twitterze pojawia się aktualnie coraz więcej wpisów tak muzułmanek, jak i wspierających ich ludzi, którzy mówią o tym, by wyznawczynie Allaha nie wychodziły z domów. Wyborcy demokratów boją się bowiem, że po zwycięstwie kontrowersyjnego miliardera w kraju rozkwitnie rasizm i nastoje antyislamskie.

źródło: twitter.com/tyzillaa
źródło: twitter.com/tyzillaa
zrzut-ekranu-2016-11-10-19-23-10
źródło: twitter.com/BlairImani
zrzut-ekranu-2016-11-10-19-23-13
źródło: twitter.com/narjisfn

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: ndie.pl
pt

...

Zobacz również