Do niemałych kontrowersji doszło po jednych z największych zawodach w bieganiu organizowanych na Alasce. Konkurs wygrał mężczyzna, który identyfikuje się jako kobieta co wywołało u pozostałych uczestników oburzenie i poczucie niesprawiedliwego traktowania.

Stowarzyszenie ds. Aktywności Szkół na Alasce, które jest organizatorem zawodów nie ma żadnych dokładnych reguł dotyczących uczestnictwa osób z zaburzeniami tożsamości płciowej, jednak wszystko może się zmienić po ostatnich kontrowersjach jakie miały miejsce podczas ostatnich zawodów w bieganiu.

Podczas ostatniego konkursu, który jest największym tego typu na Alasce, bieg na 100 metrów dziewcząt wygrał – pozostawiając daleko w tyle inne zawodniczki – chłopiec, który identyfikuje się jako kobieta.

Taki stan rzeczy nie spodobał się rodzicom innych zawodniczek, którzy przekonują, że ze względu na biologicznie zapewnioną fizyczną przewagę chłopca nad dziewczętami, nie miał on sobie równych i miał zwycięstwo w kieszeni zanim zawody się rozpoczęły.

 – To nie fair wobec naszych żeńskich uczestniczek. Naszym obowiązkiem jest chronić nasze zawodniczki, które ciężko pracują na swoje osiągnięcia sportowe, aby móc uzyskać stypendium – mówi mediom Stephanie Williams, z Alaskiej Rady ds. Rodziny.

 – Zawodnicy byli nagradzani do 4 miejsca, moja córka uzyskała piąte. Do końca nie wiedziała, że rywalizuje z mężczyzną. Jak mam jej teraz powiedzieć, że aby wygrać musi nie tylko trenować tak, aby pokonać inne dziewczęta, ale i też mężczyzn? – powiedziała z kolei matka jednej z zawodniczek.

Jak natomiast przekonuje Stowarzyszenie ds. Aktywności Szkół na Alasce, zezwolono na udział transseksualnego chłopca w biegu dla dziewcząt na podstawie rozporządzenia prezydenta USA Bracka Obamy ws. korzystania z toalet, pryszniców i innych tego typu pomieszczeń przez uczniów zgodnie z ich tożsamością płciową.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: Lifesitenews / gość niedzielny

...

Zobacz również