marihuana-usa
fot.faktykonopne.pl
Wiadomości Pikio - 4 Lutego 2015

USA: Kolorado zarabia ogromne sumy na sprzedaży marihuany. Zyskami musi podzielić się z podatnikami

Zyski ze sprzedaży marihuany w stanie Kolorado są tak ogromne, że wpływy z podatków przekroczyły pierwotne założenia więc podatnicy mogą wkrótce dostać zwrot części podatku. Władze stanowe szacują zyski ze sprzedaży marihuany na ponad miliard dolarów.

Wszystko za sprawą przepisów stanu Kolorado, które określają ile dokładnie może trafić pieniędzy do stanowego skarbca z tytuły podatków. Dzięki legalnej od 13 miesięcy sprzedaży marihuany w tym stanie do kieszeni tamtejszych podatników może wrócić nawet 50 mln dolarów. Jednak władze stanu chcą uniknąć takiego obrotu sprawy i doprowadzić do referendum, w którym będą pytać o pozwolenie na zachowanie nadwyżki w stanowej kasie. Nadwyżka może zostać przeznaczona na budowę szkół na terenie stanu jeśli podatnicy wyrażą na to zgodę. Legalna sprzedaż marihuany w stanie Kolorado funkcjonuje od 1 stycznia 2014 roku. W wyniku referendum większość mieszkańców stanu opowiedziała się za legalizacją używki i nałożeniu na nią dwóch podatków - 15% przeznaczany na edukację młodzieży oraz 10% zasilający stanową kasę.

źródło: pieniadze.gazeta.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News