Chociaż powszechnie wydaje nam się, że urzędy są raczej miejscami, w których zachowuje się pełną powagę oraz profesjonalizm, niektóre pisma naprawdę mogą zaskoczyć. Tak stało się i tym razem, kiedy polska instytucja wydała dokument okrzyknięty już przez internautów najlepszym memem ostatnich dni. Skąd ten entuzjazm i rozbawienie? Jak się okazało, urząd strollował dziennikarza.

Władze Kamienia Pomorskiego postanowiły uczcić tegoroczne Święto Niepodległości umieszczając na ratuszu godło naszego kraju. Gest ten zadziwił jednak wiele osób, ponieważ nie został według nich wykonany prawidłowo. Do miejscowego urzędu spłynął więc szereg wątpliwości w tej właśnie sprawie.

Dziennikarz ikamien.pl zwrócił się do ratusza z pytaniem, dlaczego godło zasłoniło tablicę poświęconą św. Janowi Pawłowi II, który był przecież honorowym obywatelem Kamienia Pomorskiego. Chciał dowiedzieć się także, z jakiego powodu orzeł umieszczony na godle nie odpowiada ustawowym wytycznym. Odpowiedź, którą otrzymał, rozbawiła tysiące internautów z całego kraju.

ZOBACZ TAKŻE: W urzędzie miasta w Poznaniu odnaleziono przerażający fresk z SZATANEM

Tak urząd strollował dziennikarza

– Niekonwencjonalny wizerunek orła u podstaw ratusza był wysublimowaną instalacją plastyczną, która aczkolwiek abstrahuje od altruistycznych sofizmatów i metafizycznego pietyzmu, to w konkluzji artysta był w swej wizji sugestywny, co zapewne jest w stanie udowodnić empirycznie – czytamy w oficjalnym piśmie, wydanym przez sekretarz gminy Kamień Pomorski, Annę Stanaszek-Kaczor.

– Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji. Przedostatnim ogniwem tego łańcucha myśli artystycznej było przysłonięcie pamiątkowej tablicy, by ostatnim jego elementem stał się nacechowany artyzmem finezyjny paradoks – dodała także urzędniczka, czym rozbawiła i zadziwiła mieszkańców miasta, ale i całego kraju.

ZOBACZ TAKŻE: Szokujący pomysł rządu. Urzędnicy będą prowokować do popełniania przestępstw

Internauci natychmiast zaczęli żartować, że odpowiedź Stanaszek-Kaczor czytać trzeba z pomocą słownika. Inni zastanawiali się, czy chciała ona popisać się językowymi umiejętnościami oraz erudycją, czy jedynie zakpiła z nadwrażliwego jej zdaniem dziennikarza. Bez względu na cel oraz powód wydania tego typu formy pisma, podbiło ono serca Polaków, którzy chętnie udostępniali je na portalach społecznościowych.

Fot. Facebook

Jak Tusk zachowywał się w szkole? Oburzające! 10 nieznanych faktów z jego życia


9 największych kompromitacji rządu PiS

 

 

 

Zobacz również