Córka Urszuli Dudziak walczy z ciężką chorobą. Jej mama właśnie wypowiedziała słowa, które odbiły się szerokim echem

Córka Urszuli Dudziak walczy z ciężką chorobą. Jej mama właśnie wypowiedziała słowa, które odbiły się szerokim echem Źródło: YouTube/Urszula Dudziak

Urszula Dudziak przekazała niedawno ważne słowa dotyczące swojej chorej córki. Sprawa natychmiast nabrała rozgłosu z mediach. Córka wokalistki od lat zmaga się z bardzo poważną chorobą. W trakcie relacji na żywo mama opowiedziała o tym, jak Mika radzi sobie z zaburzeniami.

Urszula Dudziak od jakiegoś czasu prężnie prowadzi swój kanał w serwisie YouTube. Bardzo chętnie udziela się również w innych mediach społecznościowych, np. na Instagramie. W jednej z ostatnich relacji opowiedziała o swojej córce i jej poważnej chorobie. Mika Urbaniak od lat zmaga się z zaburzeniami. Matka postanowił przybliżyć obserwatorom nieco, z czym zmierza się jej córka. Wypowiedziała również kilka ważnych słów, które odbiły się szerokim echem.

Urszula Dudziak o chorobie swojej córki

Urszula Dudziak z małżeństwa z Michałem Urbaniakiem, muzykiem jazzowym ma dwie córki - Mikę oraz Katarzynę. Mika Urbaniak podobnie jak jej znani rodzice zdecydowała się na robienie kariery w branży muzycznej. Jak się okazuje, wokalistka niestety przeżyła wiele bardzo trudnych chwil w sowim życiu.

W wywiadzie z portalem Gazeta.pl opowiedziała o tym, że w młodości była uzależniona od alkoholu. Wówczas nie wiedziała jeszcze, że ma to związek z zaburzeniami, na które cierpi. Kilkanaście lat temu u córki Urszuli Dudziak zdiagnozowano afektywną chorobę dwubiegunową.

- Zdiagnozowano mnie w 2004 roku, czyli jak miałam 24 lata, rok po tym, jak odstawiłam alkohol. Ale sygnały, że coś jest nie tak, pojawiały się już wcześniej. Widzę to, gdy czytam swoje pamiętniki z czasów nastoletnich. (...) Byłam zamknięta w sobie, mało towarzyska. Nie miałam też za bardzo z kim dzielić się tym, co przeżywam, nikt nie nauczył mnie rozmawiać o emocjach. Pisałam, że zaczynam czuć się dziwnie, nie wiem, co się ze mną dzieje. Tłumiłam to w sobie i sięgałam po alkohol. Gdy byłam już w college'u, miałam takie momenty, że ze strachu nie byłam w stanie wyjść z pokoju. Albo jak wychodziłam na kampus, miałam wrażenie, że wszyscy na mnie patrzą. Taka fobia społeczna - opowiadała w wywiadzie z Gazetą.pl. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Choroba dwubiegunowa sprawiła, że Mika Urbaniak musiała spędzić jakiś czas na oddziale szpitala psychiatrycznego. W swojej relacji na Instagramie Urszula Dudziak opowiedziała o bohaterskiej walce swojej córki i pochwaliła ją za nią.

- Masz fajne poczucie humoru, do tego masz inteligencję, którą masz po mnie. Ty fajnie podchodzisz do swojego problemu i masz kontrolę nad tym. To jest najważniejsze, żeby wiedzieć, co się dzieje. Jak się skupimy na plusach, te minusy zaczną blednąć - mówiła Urszula Dudziak do swojej córki Miki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Gratulujemy. W końcu się udało, wielkie szczęście w domu Aleksandry Kwaśniewskiej

2. Objawy chorób widoczne na stopach. Niektóre z pewnością was zaskoczą

3. Szumowski przestał ukrywać. Powiedział, co wydarzy się w następnym tygodniu

Matka i córka wyznały, że ich relacja nie należała nigdy do idealnych, mimo wszystko teraz mają ze sobą świetny kontakt. Dudziak w przeszłości miała nie radzić sobie z uzależnieniem córki. Teraz wyznała jednak, że jest niesamowicie dumna ze swojej pociechy, która bardzo dzielne walczy ze swoim zaburzeniem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Resort zdrowia wdraża pilne zmiany. Zabiorą się za niepokornych Polaków
  2. Brak nam słów. Córka Izabelli Scorupco jest oszałamiająco piękna, zdjęcia mówią same za siebie
  3. Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj
  4. 160 ofiar, może być ich jeszcze więcej. Bardzo smutne wiadomości przekazała Telewizja Polska
  5. Cezary Pazura nie wytrzymał, puściły mu nerwy. "Manipulacja TVP" wyprowadziła go z równowagi, pójdzie do sądu?

Źródło: Plejada

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News