Amerykanka z Arizony cztery lata temu dowiedziała się, że nie posiada pochwy. Po tej wiadomości jej życie wywróciło się do góry nogami. Historia dziewczyny pokazuje jednak, że w takiej sytuacji szczęście w ogromnej mierze zależy od posiadania właściwego partnera. 

Kaylee Moats, 22-latka ze stanu Arizona długo nie miesiączkowała. Kiedy skończyła 18 lat, brak menstruacji zaczął ją niepokoić. Postanowiła więc udać się do ginekologa. Z jego ust usłyszała przerażającą diagnozę. Okazało się, że od urodzenia cierpi na zespół Mayera-Rokitanskyego-Küstera-Hausera, czyli brak dróg rodnych.

MRKH charakteryzuje się brakiem pochwy ani macicy u pacjentki. Oznacza brak menstruacji oraz niepłodność. Sytuację można zmienić, gdy kobieta zdecyduje się na bolesną i kosztowną operację, polegającą na mechanicznym wykształceniu pochwy. Przejście zabiegu umożliwiłoby Moats na rozwinięcie życia seksualnego. Operacja kosztuje 54 tys. złotych.

Gdy przypadłość Kaylee wyszła na jaw, jej chłopak zerwał z nią. Wszystko zmieniło się, gdy kilka miesięcy temu poznała Robbiego Limmera. Dziewczyna zakochała się w nim i to z wzajemnością. Robby wspiera swoją ukochaną w jej problemach. Dzięki jego otwartości sama lepiej czuje się ze swoim ciałem. Przy pomocy mediów nagłośniła całą sprawę i rozpoczęła zbiórkę niezbędnych środków do sfinansowania operacji utworzenia pochwy.

źródło: dailymail.co.uk

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz

...

Zobacz również